• A- A A+
 • Vestsaidas stāsts Daugavpilī

  Aktualizēts 18.05.2017 16:23

  Šī gada  31. maijā plkst.17.30. Daugavpils Universitātes koncertzālē notiks koncerts ” Vestsaidas stāsts Daugavpilī”.

  Leonarda Bernsteina pasaulslaveno mūziklu “Vestsaidas stāsts” Džeimsa Botmana aranžējumā atskaņos NBS saksofonu kvartets un orķestra sitaminstrumentu grupa. Ikvienam ansambļa mūziķim šis popūrijs ir meistarības pārbaudījums, jo pārlikums no simfoniskā orķestra  balstīts tikai un vienīgi uz katra izpildītāja augsto profesionalitātes līmeni.

   Arī koncertprogrammas turpinājums veidots no amerikāņu komponistu skaņdarbiem. Skanēs Irvina Berlina, Paula Nagles apdarē veidotas populāras amerikāņu džeza tēmas saksofonu kvartetam, kā arī skaņdarbi retāk izmatotam sitaminstrumentam – vibrofonam. Lai arī šis mūzikas instruments radies salīdzinoši nesen – 1924. gadā, pateicoties zinātnes progresam un elektrības atklāšanai, tas joprojām atrodas attīstības procesā. NBS sitaminstrumentu grupa ir parūpējusies vēl par kādu muzikālu pārsteigumu, par kuru varēs uzzināt, atnākot uz koncertu.

  Daugavpils Universitātei ir izveidojusies veiksmīga muzikāla sadarbība ar NBS orķestri, jo vairāki orķestra mūziķi augstāko izglītību ir izvēlējušies iegūt tieši Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātē.

  Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, amerikāņu mūzikas noskaņās veidotajā koncertā ieeja – bez maksas.

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!