• A- A A+
 • Veiksmīgi noslēdzies “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 5. studiju gads

  Aktualizēts 12.05.2015 19:50

  13198-145842015. gada 9. maijā notika Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārās fakultātes (HF) interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) 5. studiju gada izlaidums.

  1. nodarbību – “No grāmatu dizaina līdz dzejas instalācijām: apvienības Orbīta 15 gadu pieredze” vadīja tekstgrupas „Orbīta” dzejnieks, atdzejotājs Artūrs Punte. Viņš iepazīstināja jauniešus ar tekstgrupas „Orbīta” daudzpusīgo un radošo darbību, prezentēja tās izdevumus un dažādas kreatīvas tehnoloģijas, ar kuru palīdzību „Orbīta” popularizē literatūru un, jo īpaši, dzejas žanru. A. Punte demonstrēja „Orbītas” 15 gadu veikumu – audio, video un teksta montāžas, kam piemīt izteikta starpdisciplinaritāte. Lektors jauniešiem stāstīja, ka literatūra neaprobežojas ar drukātiem tekstiem un grāmatām – tā ir brīva māksla, ko var dažādi interpretēt un daudzveidīgās formās.

  2. nodarbību – „Zviedriski par kulināriju” vadīja DU zviedru valodas pasniedzējas: HF prodekāne, DU HSZI pētniece, Dr. philol. Ilona Ļaha un DU HF Svešvalodu katedras lektore, Mg. philol., Mg. paed. Aija Jakovele. Lektores pievērsās Zviedrijas gastronomisko tradīciju izklāstam, vienlaikus sniedzot jauniešiem bagātīgu, ar šo jomu saistītu balsta leksiku zviedru valodā. Jauniešus ieinteresēja daudzveidīgā zviedru virtuve, pārsteidza statistika par zviedru ēšanas paradumiem un plašais gastronomisko motīvu izmantojums zviedru literatūrā.

  Pēc nodarbības sākās HAJ izlaidums un sertifikātu izsniegšana. Šajā studiju gadā HAJ nodarbībām bija pieteikušies vairāk kā 100 jauniešu no Daugavpils, Jēkabpils, Rēzeknes, Preiļiem, Viļāniem, Vārkavas, Aknīstes, Ilūkstes, Špoģiem, Sventes, Vaboles un Zemgales, un kopumā HAJ piektās sezonas noslēgumā par vismaz 50% lekciju apmeklējumu studiju gada laikā sertifikātus saņēma 52 jaunieši.

  Anketās par HAJ iespaidiem 14 no akadēmijas beidzējiem, kas šogad ir 12. klases skolnieki, norādīja, ka plāno studēt DU. Savukārt daudzi 10. un 11. klases jaunieši plāno apmeklēt akadēmiju arī nākamgad.

  Nodarbību noslēgumā aizpildītajās anketās par HAJ darba vērtējumu izteiktie viedokļi liecina, ka akadēmijas dalībniekiem gada laikā bijis daudz jaunu iespaidu. Jaunieši raksta, ka viņus savaldzināja „jaunas zināšanas un interesantas lekcijas”, „patika lekcija par Saeimas darba aizkulisēm”, „šī gada lekcijas, kas notika 14. februārī, atstāja manī burvīgas emocijas”, „ieguvu jaunus draugus”; „liels ieguvums ir ķīniešu sarunvalodas pamati”; „iepazinos ar ļoti atsaucīgiem un radošiem cilvēkiem”; „vērtīgas ir iegūtās zināšanas par citām valstīm un valodām”.

  Daudz atzinības vārdu anketās veltīts pasniedzēju darbam: „Spilgti palika atmiņā E. Vasiļjevas lekcija, tāpat interesanta šķita lekcija par rokoperas žanru”; „Ļoti patika lekcijas par svešvalodām, jo īpaši – vācu valodu”, „Kompetenti, interesanti pasniedzēji”; „Ļoti patika Jānis Streičs”; „Visvairāk patika tās lekcijas, kurās pasniedzēji bija dzejnieki un rakstnieki”; „Spilgtākais iespaids akadēmijā bija lekcija franču valodā ar Sergeju Poļanski”; „Visvairāk patika Ilzes Oļehnovičas lekcija”; „Patika lekcija ar Shuang Zhang”; „Patika spāņu un zviedru valodas nodarbības”.

  Anketās uzskaitīti HAJ jauniešu ieteikumi un novēlējumi :„Vairāk valodu!”, „Vēlētos vairāk lekciju par kultūru”, „Organizējiet vairāk HAJ nodarbību”, „Viss bija labi un jauki, es labi pavadīju laiku un uzzināju daudzko jaunu”; „Lai arī nākamajos gados un vēl ilgi pastāv HAJ”; „Arī turpmāk organizējiet lekcijas, izdomājiet kaut ko jaunu un interesantu, lai viss izdodas!”; „Rīkojiet vairāk lekciju, tas interesē jauniešus”; „Man patika viss, tā turpināt!”; „Turpiniet rosināt interesi par humanitārajām zinātnēm”, „Turpiniet savu darbu, esiet tikpat atraktīvi un smaidoši”; „Lai daudz audzēkņu HAJ 2015./2016. m.g.”; „Palieciet tikpat stilīgi!”.

  HAJ vadītāja profesore Maija Burima ir pateicīga visiem HF docētājiem un vieslektoriem, kas lasīja lekcijas un vadīja nodarbības jauniešiem. Kopā mēs popularizējam humanitārās zināšanas un piesaistām potenciālos studentus HF studiju programmām. Lielu atbalstu HAJ nodarbību norisē sniedza tās koordinatore Eva Kasparenoka un HF brīvprātīgie studenti.

  Uz tikšanos rudenī DU studentu vai HAJ 6. darbības gada klausītāju statusā!
  FOTOGALERIJA

  HAJ darbību atbalsta:
  4
  Papildu informācija:

  t.: 654 24238, 27199046
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!