• A- A A+
 • VĀCU KINO DIENAS DAUGAVPILĪ

  Aktualizēts 13.11.2017 09:52

  2017. gada 25. – 27. novembrī kinoteātrī „Silver Screen” (Cietokšņa ielā 60) norisināsies Vācu kino dienas Daugavpilī, kur tiks demonstrētas piecas titulētas vācu filmas.

  Vācu kino nedēļas nogale Daugavpilī notiek jau otro gadu. Berlinale Riga un Vācu kino klubs ir kļuvuši par tradicionāliem un iecienītiem Rīgas kultūras dzīves notikumiem, tāpēc Gētes institūts piedāvā aizraujošu jaunāko vācu filmu izlasi arī Latvijas otrajā lielākajā pilsētā – Daugavpilī.

  Filmas tiks demonstrētas vācu valodā ar subtitriem vai sinhrono tulkojumu latviešu vai krievu valodā.

  Vācu kino dienas ievadīs Vācijas Kino balvu ieguvusī Evi Goldbrunneres un Joahima Dolhofa filma ACU AUGSTUMĀ. Tas ir stāsts par bērnunamā dzīvojošo Mihiju, kurš atrod norādes par savu bioloģisko tēvu, taču satikšanās brīdī atklājas, ka vīrietis ne mazākā mērā neatbilst zēna iztēlotajam tēva tēlam. Aizraujoši inscenētā filma ar lieliskiem aktieriem parāda garo ceļu, kas veicams Mihijam, līdz viņš pats un, galvenais, savu draugu priekšā spēj pieņemt tēvu tādu, kāds viņš ir.

  Vācu traģikomēdija TOUR DE FORCE stāsta par uz nāvi slimo Hannesu, kurš kopā ar saviem draugiem, kas neko ļaunu nenojauš, dodas velobraucienā pa Beļģiju. Režisors Kristians Ciberts sapulcējis zvaigžņu ansambli, kurš izspēlē Road-Movie, kas vienlaikus ir gan komiska traģēdija, gan traģiska komēdija; filma ir gan aizkustinoša, gan dzīvi apliecinoša. TOUR DE FORCE var skatīties kā slavinošu himnu dzīvei un draudzībai, caur dziļām emocijām, jokiem un ar dzīvesprieku tā stāsta par braucienu, pēc kura nekas nepaliks kā bijis.

  VALSTS PRET FRICU BAUERU ir režisora Larsa Kraumes daudz balvu ieguvusī spēlfilma, kurā bez emocionālas distances stāstīts par izšķirošo posmu Frankfurtes ģenerālprokurora Friča Bauera izmeklētāja karjerā. Bauers varonīgi cīnījās, lai panāktu nacistu režīma noziedznieku notiesāšanu, viņam bija jāpārvar iekšēja un ārēja pretestība un jādarbojas politiski sarežģītos apstākļos, kas bija raksturīgi jaunajai Vācijas Federatīvajai Republikai 20. gadsimta 50. gados.

  LOVE STEAKS – daudz apbalvojumu saņēmušais Jakoba Lasa kinodarbs atļaujas ignorēt kinomākslas radīšanas tradicionālās metodes. Mēs redzam nesamākslotu mīlas stāstu starp diviem cilvēkiem, kuri rīvējas savu atšķirīgo dzīvesveidu dēļ un viens otru atgrūž, pievelk un nodzen līdz spēku izsīkumam. Ar šo tā dēvēto „FOGMA-filmu“ Lass ir radījis jaunas kino dimensijas un veidojis attēlu valodu, kas skatītājam ilgi paliks atmiņā.

  Spēlfilma KANIBĀLU LAIKS 2015. gadā saņēma Vācu Kino balvu. Visnetīrāko pasaules valstu skaistākajās viesnīcās uzņēmumu konsultanti Ellers un Nīderlenders atrod jaunas biznesa iespējas peļņaskārām firmām. Abu mērķis – kļūt par līdzīpašniekiem pašiem savā multinacionālā uzņēmumā! Kad jaunais līdzīpašnieks ir izmeties pa logu un viņa vietā stājas jaunā mērķtiecīgā Bianka, kompānijā sākas cīņa par izdzīvošanu. Uzvilkti nervi un eksplozīvas neirotiskas lēkmes, kas seko viena otrai, raksturo šo lielisko groteskas manierē veidoto stāstu par absurdo pasauli globālā plēsīgā kapitālisma apstākļos. Lieliskās filmas kino valodas autors – Johanness Nābers.

  Projekts tiek īstenots ar Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu.

  Plašāka informācija pieejama ŠEIT

  Ieeja: brīva

  Papildu informācija:
  Daugavpils Universitātes
  Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra vadītāja
  Laura Lipska
  tālr.: +371 654 26535
  e-pasts: laura.lipska@du.lv

  © Goethe-Institut

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!