• A- A A+
 • Topošie skolotāji gūst pieredzi Daugavpils Stropu pamatskolā – attīstības centrā

  Aktualizēts 21.12.2018 19:18

  2018. gada 10. decembrī Daugavpils Universitātes Izglītības un vadības fakultātes studiju virziena „Izglītība, pedagoģija un sports” studējošajiem tika rīkots izbraukuma seminārs Daugavpils Stropu pamatskolā – attīstības centrā par bērncentrētas mācību vides nodrošināšanu izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām. Seminārā piedalījās profesionālā bakalaura studiju programmas “Skolotājs” un profesionālā maģistra studiju programmas “Izglītība” studējošie, kā arī docētājas V. Beinaroviča un E. Oļehnoviča, kopā 36 dalībnieki. Šāda veida seminārs ir jo īpaši aktuāls, ņemot vērā tuvojošās pārmaiņas Latvijas izglītības sistēmā, kas paredzēs, ka daļa bērnu ar speciālām vajadzībām neturpinās izglītību attīstības centrā, bet tiks iekļauti vispārizglītojošajās skolās un skolotājiem būs jābūt gataviem sniegt nepieciešamo atbalstu viņiem mācību procesā.

  Kā pastāstīja PMSP “Izglītība” direktore E. Oļehnoviča, šāda veida izbraukuma semināri un ciešā sadarbība ar Daugavpils Stropu pamatskolu-attīstības centru   notiek jau ceturto gadu, pateicoties skolas direktores Marikas Raičonokas atbalstam un ieinteresētībai stiprināt skolas un augstskolas sadarbību.

  Semināra ietvaros tika organizētas gan teorētiskās, gan praktiskās aktivitātes, kuru laikā Daugavpils Stropu pamatskolas – attīstības centra pedagogi dalījās savās zināšanās un pieredzē ar studējošajiem. Par delnas un pirkstu sīkās muskulatūras attīstīšanas nozīmi bērna runas un valodas traucējumu korekcijā stāstīja sporta skolotājs J. Deņisovs, demonstrējot arī dažādus vingrinājumus.  Pedagoģe D. Amosova stāstīja par elpošanas nozīmi bērna attīstībā, novadot arī elpošanas vingrinājumu kompleksu semināra dalībniekiem, savukārt logopēde V. Martinova prezentēja mūsdienīgu pieeju izglītojamo runas un valodas korekcijai stostīšanās gadījumos.

  Semināra otrajā daļā tā dalībnieki sadalījās mazākās grupās, lai piedalītos praktiskajās nodarbībās. Logopēde L. Li vadīja nodarbību par izglītojamo elpošanas veidošanu runas laikā un demonstrēja darbu ar BOS aparatūru. Pedagoģe D. Amosova sportiskā un atraktīvā nodarbībā ļāva iepazīt dažādus elpošanas vingrinājumus bērniem ar runas un valodas traucējumiem. Skolas psiholoģe O. Karkina uzsvēra uzslavu nozīmi bērna mācību motivācijas veicināšanai. Semināra noslēgumā bioloģijas un dabaszinību skolotāja G.Upenika novadīja teorētiski praktisku nodarbību par ķīmijas priekšmeta tēmu apgūšanu un nostiprināšanu, izmantojot atbalsta materiālus.

  Profesionālā maģistra studiju programmas “Izglītība” studējošie  dalījās iespaidos par izbraukuma semināru, uzsverot, ka bija ļoti vērtīgi satikt aizraujošus, atraktīvus skolotājus, kuri ir īstajā vietā un rāda labu piemēru, kādam ir jābūt skolotājam, kurš strādā ar bērniem ar speciālām vajadzībām. Tikšanās ar skolas psiholoģi vēlreiz lika pārdomāt to, ka, dažreiz, lai rastu risinājumu bērnu uzvedības  problēmām, pietiek uzlikt tējkannu un pie tējas krūzes uzsākt sarunu ar bērnu. Tāpat semināra dalībniekus uzrunāja fakts, ka Daugavpils Stropu pamatskolas – attīstības centra pedagogi veido savas grāmatas un mācību līdzekļus, kā arī meklē iespējas un izglītojas arī ārpus Latvijas.

  Informāciju sagatavoja:
  Anna Briška,
  PMSP „Izglītība” 1. kursa studējošā

  Papildu informācija:
  Eridiana Oļehnoviča
  PMSP “Izglītība” direktore
  Tel. 29130310, e-pasts:eridiana.olehnovica@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!