• A- A A+
 • Tilts no Daugavas līdz Volgai: Daugavpils Universitātes un Ņižņijnovgorodas Ekonomikas augstskolas sadarbība

  Aktualizēts 27.12.2018 11:45

  No 2018. gada 17. decembra līdz 21. decembrim Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta pētnieks Žans Badins bija komandējumā Nacionālajā pētnieciskajā universitātē “Ekonomikas augstskola” Ņižņijnovgorodā. „Ekonomikas augstskola” ir viena no modernākajām un inovatīvākajām augstskolām Krievijas Federācijā. Universitātes centrs atrodas Maskavā, bet filiāles – Sanktpēterburgā, Permā un Ņižņijnovgorodā. Universitāte aktīvi sadarbojas ar Eiropas universitātēm (Bergamo, Linca), piedalās zinātniskajos projektos, piemēram,  ir projekta „5-100” dalībniece, kas paredz Krievijas augstskolu konkurētspējas veicināšanu starp vadošajiem pasaules zinātnes un izglītības centriem.

  Daugavpils Universitātes pētniekam Žanam Badinam bija lieliska iespēja piedalīties dažādos pasākumos, kurus organizēja Humanitāro zinātņu fakultātes Literatūras un starpkultūru departamenta docētāji. Augstkolas studentiem un pasniedzējiem tika nolasīta lekcija „ Latvija 20. gadsimta krievu literatūrā”. Zīmīgi, ka  no kuplās klausītāju auditorijas tikai četri apmeklējuši Latviju, divi docētāji – Marija Geļfonde un Leonīds Boļšuhins, kuri regulāri piedalās Daugavpils Universitātes rīkotajās konferencēs, un divas studentes (viena no tām dzimusi Rīgā un pēc skolas beigšanas izvēlējusies turpināt mācības Ņižņijnovgorodā). Latvijai veltītie literārie darbi izraisīja lielu interesi un plašu emociju spektru, to vēsturiskajā dinamikā atklājās daudzveidīga krievu literātu Latvijas kultūrtelpas recepcija.

  Lielu interesi izraisīja arī Žana Badina novadītā meistarklase par intelektuālās spēles „Kas? Kur? Kad?” izveides elementiem un studentu „Erudītu līgas” organizācijas principiem. Ņižņijnovgorodas Ekonomikas augstskolā intelektuālās spēles sāka organizēt tikai šajā mācību gadā. Zīmīgi ka par iniciatoriem un galvenajiem rīkotājiem kļuva studenti. Intelektuālās spēles apvieno visu fakultāšu jaunatni. Pasākumos aktīvi piedalās arī universitātes docētāji, kuri ar katru spēli juta stiprāku spiedienu no studentu puses. Varbūt nākamajā spēlē, kas tiks organizēta jau pēc sesijas (jautājumu un uzdevumu autori būs Daugavpils Universitātes docētāji un studenti), Ņižņijnovgorodas studenti beidzot sajutīs uzvaras garšu.

  Tiekoties ar Nacionālās pētnieciskās universitātes Ekonomikas augstskolas direktora vietnieku profesori Natāliju Gronsku un Starptautiskās nodaļas vadītāju – filoloģijas doktori Irinu Arhanģelsku, tika apspriesti divu augstskolu nākotnes attīstības un sadarbības plāni.

  Relīze Ņižņijnovgorodas Ekonomikas augstskolas mājas lapā

  Papildu informācija:
  HSZI Kultūras pētījumu centra pētnieks Žans Badins
  e-pasts: zans.badins@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!