• A- A A+
 • Rakstpratības dienā uzsāk iedvesmas akciju ieslodzīto atbalstam

  Aktualizēts 08.09.2017 09:10

  Viens no priekšnoteikumiem cilvēka dzīves kvalitātei ir rakstpratība. Atgādinot sabiedrībai par lasīt, rakstīt un rēķināt prasmju nozīmīgumu, visā pasaulē pēc UNESCO iniciatīvas 8. septembris ir izziņots par Starptautisko rakstpratības dienu. Latvijā ikviens ir aicināts piedalīties akcijā, ar iedvesmojošām grāmatām motivējot ieslodzītos pozitīvām pārmaiņām.

  “Joprojām visā pasaulē aptuveni 800 miljonu pieaugušo dažādās sociāli atstumtās vai neaizsargātās grupās, piemēram, nabadzīgajiem pasaules valstu iedzīvotājiem, sievietēm bez izglītības pieejamības, vecākai paaudzei un citiem, nav elementāru lasīt, rakstīt un rēķināt prasmju, neskatoties uz to, ka rakstpratības apgūšana, tāpat kā izglītība un iespēja mācīties mūža garumā, ir ikviena pasaules iedzīvotāja pamattiesības. Ja katrs no mums ne tikai pats izmantotu šīs tiesības, bet pats iesaistītos, radot iespējas citu līdzdalībai, tas ļautu mums visiem dzīvot vienlīdzīgākā un mierpilnākā sabiedrībā,” uzsver UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, aicinot Latvijas iedzīvotājus iesaistīties UNESCO atbalstītajā iniciatīvā, daloties grāmatās ar ieslodzītajiem.

  Biedrība “Prison Fellowship Latvia” sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju Starptautiskajā rakstītpratības dienā uzsāk akciju un aicina Daugavpils, Jelgavas un Rīgas iedzīvotājus iedvesmot pozitīvām pārmaiņām ieslodzītos, daloties ar grāmatām, kas savulaik iedvesmojušas to lasītājus.

  No 8. līdz 15. septembrim trijās Latvijas pilsētās – Daugavpilī, Jelgavā un Rīgā – īslaicīgi izveidotos Iedvesmas nodošanas punktos ikvienam ir iespēja nodot grāmatas: kvalitatīvu un mūsdienīgu literatūru par sportu, vēsturi, psiholoģiju un pašmotivāciju, kā arī populāru cilvēku autobiogrāfiskos stāstus un ceļojumu aprakstus gan latviešu, gan krievu valodās.

  Iedvesmas nodošanas punkti Daugavpilī:

  Daugavpils Universitātes foajē, Vienības ielā 13 un Parādes ielā 1
  Darba laiks:
  Darba dienās: 8.00 – 19.00
  Sestdienās: 9.00 – 19.00

  Par Starptautisko rakstpratības dienu

  Apvienoto Nāciju Organizācijas sistēmā viens no būtiskākajiem vispasaules attīstības uzdevumiem ir veicināt rakstpratību sabiedrībā, tas ir, prasmes lasīt, rakstīt un rēķināt, mūžizglītības kontekstā un sabiedrības labklājības celšanā. Lai izceltu šī mērķa dažādos aspektus, kā arī regulāri izvērtētu tā progresu kopš 1966. gada ik gadu 8. septembrī tiek sumināta Starptautiskā rakstpratības diena. UNESCO LNK atzīmējot šo dienu, ir rīkojusi dažādas akcijas, tai skaitā akciju „Pasaule t@vā bibliotēkā” 2010. gadā, kurā iesaistījās bibliotēkas visā Latvijā.

  Papildu informācija:
  Līga Ņenaševa, grāmatu nodošanas akcijas kontaktpersona
  Mob. tālr.: (+371) 27000072 | E-pasts: liga.nenaseva@ievp.gov.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!