• A- A A+
 • Pētnieces Muza Kirjušina, Inese Gavarāne un Jeļena Kirilova piedalījās 6. starptautiskajā zinātniskajā kongresā par mikroskopiju un spektroskopiju (INTERM)

  Aktualizēts 24.05.2019 05:01

   

  Daugavpils Universitātē turpinās pētījumi darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa „Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.1. pasākuma „Praktiskas ievirzes pētījumi” Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansētā projekta Jaunu luminiscentu savienojumu molekulārais dizains diagnostikas mērķiem”, vienošanās Nr. 1.1.1.1/16/A/211, ietvaros.

  Projekta ietvaros no 2019.gada 12.maija līdz 18. maijam projekta pētnieces Muza Kirjušina, Inese Gavarāne un Jeļena Kirilova piedalījās 6. starptautiskajā zinātniskajā kongresā par mikroskopiju un spektroskopiju (INTERM), kas notika Oludenizā, Turcijā, kur prezentēja ziņojumus par efektīvi luminiscējošu krāsvielu izstrādāšanu un pielietošanu parazītu organismu morfoloģiskās struktūras vizualizāciju. Bija atspoguļoti dati par izstrādātajām jaunu krāsvielu sintēzes metodēm un iegūto luminoforu spektroskopisko raksturojumu – emisijas maksimumiem un to nobīdēm atkarībā no vides apstākļiem u.c.

  Pasākuma tēmas aptver tādu jautājumu izskatīšanu kā luminiscentu krāsvielu izstrāde, to  raksturošanu un pielietošanu aktuālu mūsdienu problēmu risināšanā. Liela uzmanība kongresa laikā tika veltīta  zināmu un jauniegūtu luminoforu  izmantošanas iespējām dažādu dzīvo šūnu un to sastāvdaļu īpašību izpētē. Kongresa diskusijas uzskatāmi parādīja lielu luminiscentas spektroskopijas un mikroskopijas  nozīmi dabaszinātņu fundamentālu jautājumu izskaidrošanā.

   

  Papildinformācija:
  Jeļena Kirilova
  projekta zinātniskā vadītāja,vadošā pētniece
  E-pasts: jelena.kirilova@du.lv

   

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!