• A- A A+
 • PROJEKTA PĒTNIECE OKSANA KOVZELE PIEDALĪJĀS NORDSCI STARPTAUTISKAJĀ ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ

  Aktualizēts 22.10.2020 11:45

  2020. gada 12.–14. oktobrī saskaņā ar projekta „Svētku kultūras transformācijas pierobežā: Latgales un Pleskavas reģiona piemērs” (vienošanās Nr. 1.1.1.2/16/I/001; pieteikuma Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/109) aktivitāšu plānu pētniece Oksana Kovzele piedalījās starptautiskajā zinātniskajā konferencē „NORDSCI: International Conference on Social Sciences”.

  Konferencē, kas Covid-19 infekcijas izplatības dēļ notika Zoom platformā, tika prezentēts projekta ietvaros izstrādātais pētījums  „Groups of Festivities Most Exposed to Commercialization Processes: Opinions of Residents in Latgale and Pskov Region” („Komercializācijas procesiem visvairāk pakļautās svētku grupas: Latgales un Pleskavas apgabala iedzīvotāju viedoklis”).

  Veiktais pētījums (aptaujā piedalījās 906 respondenti) ļāva konstatēt, ka komercializācijas procesiem mūsdienās pakļautas praktiski visas svētku grupas. Visvairāk – aizgūtie, valsts, tradicionālie gadskārtu un reliģiskie svētki (Latgalē tie ir Ziemassvētki, Lieldienas, Līgo / Jāņi un Valentīndiena; Pleskavas apgabalā – Lieldienas un Ziemassvētki), mazāk, bet aizvien uzstājīgāk – ģimenes svētki (dzimšanas dienas, kāzas, jubilejas).

  Tajā pašā laikā abos pētāmajos statistiskajos reģionos būtiski atšķiras komercializācijas procesu intensitāte, proti, Latgalē tā ir krietni stiprāka. Latgales iedzīvotāji laika gaitā iejutās svētku produkcijas patērētāju statusā vai arī kritizē komercializācijas procesu svētku kultūrā izraisītās izmaiņas, un aizdomājas par kultūras un morālo vērtību saglabāšanas nepieciešamību mūsdienu patērētājsabiedrības apstākļos. Savukārt Pleskavas apgabala respondenti minētos procesus pamana un novēro, taču lielākoties vēl nav gatavi tos komentēt.

  Pēc konferences zinātniskās komitejas vērtējuma un dalībnieku balsojuma rezultātiem O. Kovzeles prezentācija tika atzīta par labāko. Kopumā atzinības sertifikātus ieguva četri konferences dalībnieki.

  Uz prezentācijas bāzes ir izstrādāts raksta manuskripts, kas iesniegts publicēšanai ebsco datubāzē indeksētajā izdevumā.

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!