• A- A A+
 • Projekta dalībnieku ekskursija 2014. gada 6.-7. decembrī

  Aktualizēts 08.01.2015 18:44

  2014. gada 6. – 7. decembrī projekta “Latviešu valodas un Latvijas kultūras kanona integrēta apguve mazākumtautību pārstāvjiem un nepilsoņiem „Būsim pazīstami: Latvijas Kultūras kanons””, ID Nr. 2013.EEZ/PP/2/MIC/022/032 dalībniekiem, LR nepilsoņiem un mazākumtautību pārstāvjiem projekta ietvaros tika organizēta 2 dienu ekskursija. Ekskursijas mērķis bija integrētajās Latvijas kultūras kanona un latviešu valodas apguves nodarbībās iepazīto Latvijas Kultūras kanona vērtību apskate un komunikācija latviešu valodā.

  Ekskursijas maršrutā tika iekļauti šādi kultūrvēsturiski objekti: maizes ceptuve „Liepkalni” Pļaviņu novadā, Rundāles pils, Jelgava un Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, Rīga, Vecrīga, Mežaparka estrāde, A. Pumpura muzejs.

  Ekskursijas pirmās dienas noslēgumā notika vakara “Sarunu aplis”, kurā kursanti apkopoja dienas iespaidus un atzina, ka viņus iespaidojis maizes cepšanas process, jo tas, pēc viņu teiktā, “ir aizraujošs un cilvēka mīlestības pilns darbs, katrs maizes kukulītis maizniekmeistaram ir vairākas reizes jāsamīļo.” Ekskursijas laikā tās dalībnieki izvērtējumā rakstīja, ka bija liels ieguvums apmeklēt Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa digitalizēto ekspozīciju un iepazīties ar Zemgales tautas tērpa vēsturi (tautas tērps arī ir viena no kultūras kanona vērtībām), izpētīt rakstu un toņu daudzveidību un gūt praktisku ieskatu tērpa darināšanas prasmēs.

  Kursantu ceļojuma piezīmēs, kuras viņi veica latviski, tika iekļauti pozitīvi viedokļi par projektu kopumā un ekskursijā redzēto, dzirdēto un apgūto, piemēram, gandrīz visi kursanti bija pārsteigti par to, ka pirmie četri Latvijas valsts prezidenti nāk no Zemgales.

  Kursanti kopīgās sarunās ar skolotājām, pārrunājot ekskursijas iespaidus, atzina arī to, ka „mūsu Rīga ir tik bagāta. Kā tik mums nav: Vecrīgas senie nami, Rātsnams, Rolanda statuja, Pētera baznīca, piemineklis Brēmenes muzikantiem, Jāņa baznīca, Lielā Ģilde, Mazā Ģilde, Brīvības piemineklis, Bastejkalns, Mīlnieku tiltiņš, Zviedru vārti, Saeimas nams, Jēkaba baznīca, Trīs brāļi, Radio māja, Doma katedrāle, Pulvertornis,” un ka „Jūgendstila arhitektūra ir viena no krāšņākajām”. Dažiem kursantiem tikšanās ar Rīgu notika pirmo reizi dzīvē, un liels saviļņojums bija klātienē ieraudzīt Brīvības pieminekli.

  Autobusā projekta kultūras kanona konsultante un kursanti pārrunāja ekskursijas objektus, skolotāji sniedza atbalsta leksiku latviešu valodā, lai kursanti saprastu gidu stāstījumu.

  FOTOGALERIJA

   

   

  Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

   

  www.sif.lv l www.eeagrants.lv l www.eeagrants.org

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!