• A- A A+
 • Programmatūras testēšanas darbnīca sadarbībā ar TestDevLab

  Aktualizēts 05.11.2021 14:14

  Jau trešo gadu pēc kārtas notika Daugavpils Universitātes Informātikas katedras, TDL School (https://www.tdlschool.com/ ) un uzņēmuma TestDevLab (https://www.testdevlab.com)  organizētās lekcijas un praktiskās darbnīcas DU informācijas tehnoloģiju studentiem. Minētās aktivitātes norisinājās šī gada 20. un 27. oktobrī tiešsaistes platformā Zoom.

  Šogad lekcijas un praktisko darbnīcu tematika tika piedāvāta no jaunizveidotā mācību centra TDL School puses. Lekciju par testēšanas procesa īpatnībām un IKT rīku izmantošanu testēšanas procesa vadības automatizācijai prezentēja uzņēmuma TestDevLab Daugavpils filiāles vadītāja Elīna Šiškeviča.

  Praktisko darbnīcu “Web lietotņu testēšanas automatizācija” vadīja TestDevLab vecākais kvalitātes nodrošināšanas automatizācijas inženieris un TDL School pasniedzējs Kārlis Vējš. Paktisko nodarbību gaitā studējošie veica tīmekļa vietņu saskarnes elementu testēšanas automatizēšanu. Saskarnes testēšanas procesa automatizēšanai tika izmantots Selenium WebDriver un Cucumber ietvars. Minētās nodarbības notika, integrējot tās DU Informātikas katedras docētajā kursā “Programmu kvalitātes testēšana” (docētājs A. Vagalis). Iespēja piedalīties darbnīcā ļāva studējošajiem iejusties kvalitātes nodrošināšanas speciālistu ikdienas darba procesā un lika saprast apgūstamo zināšanu nozīmi reālajā darbā.

  Noslēgumā studējošajiem tika dots testēšanas automatizācijas scenārijs, kuru ir jāīsteno, izmantojot apgūtās tehnoloģijas un rīkus. Tie studējošie, kuri minēto scenāriju sekmīgi realizēja, saņems TDL School izsniegtus sertifikātus, kuri noderēs arī profesionālajā karjerā nākotnē.

  Studējošie un DU Informātikas katedra izsaka pateicību uzņēmumam TestDevLab un TDL School, kā arī personīgi pasniedzējiem E. Šiškevičai un K. Vējam par pasākuma organizēšanu un norisi.

  Informāciju sagatavoja DU IK Lektors, Mg. Sc. Comp. A. Vagalis

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!