• A- A A+
 • PMSP MĀKSLA maģistrantu radošie projekti

  Aktualizēts 05.10.2021 15:55

  Profesionālajā maģistra studiju programmā (PMSP) MĀKSLA vienmēr ir studējuši un arī pašlaik studē ļoti kreatīvas un darbīgas personības, profesionāli mākslinieki, kuri savus radošos projektus un mākslas darbus dažādos medijos ir pozicionējuši un spilgti to turpina darīt daudzveidīgu mērogu un formātu kultūras telpās.

  Viena no tiem ir studiju programmas pirmā studiju gada maģistrante, māksliniece Alina Petkune, kurai š.g. 23. septembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (Alejas iela 68-1A, Daugavpils) XI Starptautiskā tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” ietvaros tika atklāta gleznu personālizstāde “Vasaras Hologramma”.

  Ekspozīcijas vēstījumu, radoši sintezējot autores iecienītos mākslas stilus, virzienus un tehnikas, veido vairāk nekā 30 gleznas. Mākslas darbi apliecina A. Petkunes personības krāsainību, oriģinālu pasaules uztveri, individuālu izteiksmes valodu un emociju bagātību.

  Laipni aicinu apmeklēt Alinas Petkunes gleznu personālizstādi “Vasaras Hologramma”, kas Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā būs apskatāma līdz š.g. 30. novembrim (darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00; informācija: https://www.bkc.daugavpils.lv/lv/).

  Tikko apjomīgu darbu, radot multimediālu kultūrvēsturisku projektu par savas dzimtas stāstiem, ir pabeidzis PMSP MĀKSLA pirmā studiju gada maģistrants Reinis Balodis (Reinis Fjodorovs). Par šī projekta idejas iniciēšanu, koncepcijas attīstību un realizēto kultūras produktu autors stāsta:

  Pirms 100 gadiem manam vecvectēvam Viktoram piederēja vilnas dzirnavas Aronas upes krastā, un šobrīd mēs ar sievu un dēlu Hugo kopjam šo īpašumu. Es sapratu, ka vienīgais, kas man zināms par vecvectēvu, ir nostāsti, ko esmu dzirdējis no savas mātes. Tas manī radīja interesi iepazīt cilvēkus, kas tagad dzīvo Aronas upes krastos un viņu dzimtas stāstus. Projekta realizācija sākās 2020. gada vasarā, kad es uzsāku veidot portretu sēriju ar cilvēkiem, kuri dzīvo pie Aronas upes. Kopā ar operatoru Rolandu Briedi mēs nofilmējām projekta video daļu, finālā  izveidojot multimediālu projektu (foto, skaņa, video, arhīva materiāli), kas skaidro un aktualizē dzimtas stāsta jēdzienu. Tā es vēlējos uzsākt sarunu par mutvārdu vēstures mantojumu un tā nozīmi mūsdienu kultūrā.

  Aicinu noskatīties R. Baloža radīto multimediālo projektu par savas dzimtas stāstiem

   

  Informācija:

  Dr.art. Zeltīte Barševska, PMSP MĀKSLA direktore

  zeltite.barsevska@du.lv

   

   

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!