• A- A A+
 • PMSP “Māksla” absolventu un docētāju gleznu izstāde “STILS”

  Aktualizēts 28.06.2019 17:45

  No š. g. 1. jūlija  līdz 10. septembrim DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta (DZTI) Dizaina departamenta (DD) vestibilā  (Vienības ielā 13, 2. stāvā) ir skatāma profesionālās maģistra studiju programmas (PMSP) Māksla 2017. –  2019. gada absolventu un docētāju gleznu izstāde STILS.

  Ekspozīciju veido  10 lielformāta darbi, kuru autori ir minētās studiju programmas specializācijas Glezniecība absolventi: Adelīna Varlamova, Larisa Kaimiņa, Inita Šteinberga un Santa Riževska. Savas tonāli smalkās un konceptuāli pārdomātās gleznas izstādē ir pozicionējušas arī  PMSP Māksla docētājas un specializācijas Glezniecība vadītājas Mg. art., lektore Viktorija Valujeva un Mg. art., viesasistente Žanna Vērdiņa (studiju programmas un specializācijas absolvente 2019. gadā).

  Izstādes darbi mūsu laika kontekstā atklāj visu mākslinieču subjektīvo pasaules uztveri, emociju bagātību un domu leņķus, individuālus stāstus polihromatiski vizualizējot eļļas un akrila tehnikās vai to sintēzes eksperimentos. Gleznas – gan mākslinieciski, gan tehnoloģiski –  apliecina autoru stilu, izteiksmes metodi un rokraksta oriģinalitātes izpausmes.

  Ir gandarījums, ka PMSP Māksla specializācijas Glezniecība absolventi, līdzās saviem talantīgajiem docētājiem, ir atraduši savu ceļu Latvijas mākslas telpā, piedalās starptautiskās izstādēs un veiksmīgi realizējas profesionālajā darbībā.

  Studijas PMSP Māksla padziļina kompetenci laikmetīgās mākslas, mākslas teorijas, filozofijas un psiholoģijas jautājumos, vadības un komunikācijas aspektos, paralēli teorētiskajiem studiju kursiem pilnveidojot praktiskās iemaņas, apliecinot profesionalitāti un attīstot radošumu gan sešās individuālas izvēles mākslas specializācijās (Glezniecība, Grafika, Dizains, Keramika, Tekstilmāksla, Zīmēšana), gan arī specializācijā Kultūras menedžments.

  Studiju ilgums PMSP Māksla ir 1.5 gadi, to noslēgumā iegūstot profesionālo grādu mākslā (profesionālais maģistrs mākslā/Mg. art.).

  Gaidām jūs izstādē STILS un PMSP Māksla maģistrantu pulkā!

  Izstādes kuratores:
  Zeltīte Barševska, Viktorija Valujeva
  DU DZTI Dizaina departaments
  zeltite.barsevska@du.lv, viktorija.valujeva@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Oktobris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!