• A- A A+
 • Patentzinību seminārs „Dizainparaugi un preču zīmes” un mācību seminārs „Biznesa ideju izstrāde un aizsardzība, radošās domāšanas metodes konkurētspējas stiprināšanai”

  Aktualizēts 11.10.2012 15:47

  5461-6060-n

  Šī gada 5. un 6. oktobrī Daugavpils Universitātes Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts organizēja 2 dienu patentzinību semināru „Dizainparaugi un preču zīmes”, ko vadīja LR Patentu valdes Preču zīmju un dizainparaugu departamenta direktore Dace Liberte un LR Patentu valdes galvenā eksperte dizainparaugu jautājumos Asja Dišlere un praktisko mācību semināru „Biznesa ideju izstrāde un aizsardzība, radošās domāšanas metodes konkurētspējas stiprināšanai”, ko vadīja biedrības „Jaunatnes līderu koalīcija” vadītāja Inese Šubēvica.

  Par semināriem lielu interesi izrādījušas dažādas sabiedrības grupas – valsts, privātais un nevalstiskais sektors, pašvaldību speciālisti, uzņēmēji, uzņēmējdarbības atbalsta struktūru pārstāvji un studenti.

  Apmācību mērķis: palīdzēt Daugavpils Universitātes pētniekiem, studentiem un citiem interesentiem reģistrēt un aizsargāt dizainparaugus un preču zīmes, kā arī informēt par to izmaksām; apzināt savus iekšējos resursus un pielietot tos inovatīvas uzņēmējdarbības uzsākšanai, kā arī apgūt praktiskas iemaņas konkurētspējīgu biznesa ideju izstrādē un aizsardzībā.

   Semināra pirmajā dienā dalībniekiem tika skaidrots:

  o   Preču zīmju izvēle, reģistrēšana un aizsardzība (ieguvumi no preču zīmes reģistrācijas, reģistrētas preču zīmes izmantošana komercdarbībā);

  o   Dizainparaugi un to reģistrācija Latvijā un ārvalstīs (ko var aizsargāt kā dizainparaugu, dizainparaugu aizsardzības iespējas izmantojot dažādas reģistrācijas sistēmas (nacionālā, reģionālā, starptautiskā), dizainparauga reģistrācijas procedūra un orientējošās izmaksas.

   Radošās NEdarbnīcas dalībniekiem tika atklāts, kā:

  o   Radošais indivīda jēdziens – lai ko tu domā, domā CITĀDI,

  o   Kā aizsargāt savu biznesa ideju?,

  o   „Prāta Vētra” metodes izmantošana.

  Mācību metodes: lekcijas, labas prakses piemēri, individuāls tests savas lomas noteikšanai komandā, praktiskās nodarbības komandās, rezultātu prezentēšana. Patentzinību semināra dalībnieki saņēma sertifikātus par kursa apgūšanu.

  Papildus informācija

  Natālija Gržibovska
  Daugavpils Universitāte,
  Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts,
  Vienības 13 – 210,
  Daugavpils, LV-5401
  Tālr. +371 654 23265; 29282869
  E-pasts: natalija.grzibovska@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!