DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
dalies:
drukā:

Prakses mobilitātes mērķi:

  • sniegt iespēju studējošajiem un nesenajiem universitātes absolventiem gūt praktisku pieredzi uzņēmumā vai organizācijā citā Eiropas valstī.
  • palīdzēt studējošajiem piemēroties ES darba tirgus prasībām;
  • sniegt iespēju studējošajiem un nesenajiem absolventiem attīstīt īpašas prasmes, tai skaitā valodas prasmes, un uzlabot izpratni par ekonomisko un sociālo kultūru;
  • veicināt sadarbību starp augstskolām un uzņēmumiem;
  • sekmēt labi kvalificētu, atvērtu un starptautiski pieredzējušu jaunu cilvēku – topošo profesionāļu attīstību.

Prakses ilgums:
minimālais ilgums 2  mēneši
maksimālais ilgums 12 mēneši

Prakses veidi:
Kvalifikācijas prakse (embedded in the curriculum), kas ir obligāta studiju programmas sastādaļa;
Brīvprātīgā prakse (voluntary traineeship), kas nav studiju programmas sastādaļa un veicama no studijām brīvā laikā, piemēram, vasarā;
Neseno absolventu prakse (recent graduate traineeship). Studējošais dodas praksē viena gada laikā pēc DU absolvēšanas. Neseno absolventu praksei jāpiesakās vēl esot studējošā statusā.

Viena studiju cikla ietvaros:
bakalaura studiju laikā, ieskaitot 1.līmeņa augstāko profesionālo jeb koledžas studijas;
maģistra;
doktora studijās studējošais var doties līdz 12 mēnešiem ilgā studiju un/vai prakses mobilitātē.

Studenti, kuri piedalās Erasmus+ programmā, saņem stipendiju, kas sedz uzturēšanās izdevumus (ieskaitot apdrošināšanas izdevumus). Erasmus + programmā liels uzsvars tiek likts arī uz to, ka piešķirtā stipendija sedz tikai daļu no mobilitātes izmaksu segšanai nepieciešamajiem līdzekļiem. Studējošajam ir jāiegulda arī savi papildus finansiālie līdzekļi dalībai mobilitātē.

Tie studējošie, kuri jau ir piedalījušies studiju vai prakses mobilitātē iepriekšējā studiju līmenī un saņēmuši Erasmus stipendiju Mūžizglītības programmā, varēs piedalīties atkārtotā mobilitātē ievērojot sekojošus nosacījumus:

Ja Erasmus+ mobilitāte notiek tajā pašā studiju līmenī, kurā studējošais agrāk jau saņēmis Erasmus stipendiju, tad kopējais mobilitātes ilgums šajā studiju līmenī nevar pārsniegt 12 mēnešus (rēķinot kopā studiju un prakses mobilitāti, rēķinot kopā mobilitātes ilgumu Erasmus un Erasmus+ ietvaros); Vienā studiju līmenī ir pieļaujami vairāki studiju mobilitātes un prakses mobilitātes periodi, tomēr to kopējais ilgums vienā studiju līmenī nedrīkst pārsniegt 12 mēnešus; Erasmus+ stipendiju prakses mobilitātei var saņemt arī DU absolventi. Absolventiem prakses mobilitātē ir jādodas gada laikā pēc studiju beigšanas, bet pieteikums prakses mobilitātei ir jāiesniedz pēdējā studiju gadā (piemēram, ja studējošais saņem diplomu 2014. gada jūnijā un praksē vēlas doties kā absolvents sākot ar 2014. gada augustu vai septembri, tad pieteikums praksei ir jāiesniedz 2014. gada pavasara izsludinātajā konkursā).

Ja piesakies kvalifikācijas praksei vai brīvprātīgajai praksei (no studijām brīvā laikā), tad ir jāiesniedz

  • CV angļu valodā (ieteicams izmantot EUROPASS CV)
  • Motivācijas vēstule angļu valodā
  • Apliecinājuma vēstule no prakses devēja angļu valodā (apliecinājumā obligāti jābūt norādītam termiņam no/līdz)

Ja piesakies neseno absolventu praksei, tad ir jāiesniedz

  • CV angļu valodā (ieteicams izmantot EUROPASS CV)
  • Motivācijas vēstule angļu valodā
  • Apliecinājuma vēstule no prakses devēja angļu valodā (apliecinājumā obligāti jābūt norādītam termiņam no/līdz)
  • Rekomendācijas vēstule no programmas direktora vai bakalaura/ maģistra/ doktora zinātniskā darba vadītāja latviešu valodā