• A- A A+
 • Notika Nordplus projekta „Solis pretī Zviedrijai 1” otrais partneru seminārs

  Aktualizēts 19.04.2017 09:14

  2017. gada 3.–5. aprīlī Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta (DU HSZI) pētniece Ilona Ļaha un Humanitārās fakultātes Svešvalodu katedras lektore Aija Jakovele piedalījās DU realizētā Nordplus programmas projekta „Solis pretī Zviedrijai 1” (Ett steg mot Sverige 1) partneru otrajā seminārā Turku Lietišķo zinātņu universitātē (Turku University of Applied Sciences) Somijā. Seminārs tika organizēts, lai turpinātu zviedru valodas apguves mācību līdzekļa e-vidē izstrādi.

  Partneru seminārā piedalījās Turku Lietišķo zinātņu universitātes (Somija) lektores Hilka Bergmane (Hilkka Bergman) un Minna Bjerkberga-Suominena (Minna Björkberg-Souminen), Jēvles Universitātes (Zviedrija) docente Sāra Lungkviste (Sarah Ljungquist), Tartu Universitātes (Igaunija) lektore Vīvika Vodla (Viivika Voodla) un DU pārstāves HSZI pētniece Ilona Ļaha un HF lektore Aija Jakovele.

  Projekta „Solis pretī Zviedrijai 1” galvenais mērķis ir izstrādāt zviedru valodas mācību līdzekli e-vidē Baltijas skolēniem bez valodas priekšzināšanām. Mācību materiāls ietver tematiskus tekstus, gramatikas uzdevumus un vārdnīcas pilnvērtīgai valodas apguvei.

  Semināra laikā notika tikšanās ar projekta partneriem, tika apspriesti aktuāli jautājumi par zviedru valodas mācību līdzekļa izstrādi, sniegts pārskats par jau paveikto darbu, diskutēts par mācību līdzekļa tekstu sarežģītības pakāpi, lai tie atbilstu paredzētajai auditorijai un zviedru valodas prasmes A1/A2 līmenim, par nepieciešamajiem gramatikas uzdevumiem un vārdnīcām. Projekta dalībnieki vienojās par turpmāko darbu, kas ir jāpaveic katram partnerim līdz nākamajai tikšanās reizei, kas paredzēta Jēvlē (Zviedrija) 2017. gada rudenī.

  Semināra rīkotāji bija rūpīgi pārdomājuši darba gaitu, kas notika radošā un pozitīvā gaisotnē. Katrs dalībnieks dalījās savās pārdomās un aktīvi piedalījās diskusijā par topošā mācību līdzekļa tekstu saturu, lai tie būtu aktuāli, viegli lasāmi un skolēniem saistoši. Semināra laikā dalībnieki tikās arī ar zviedru valodu studējošajiem, tādējādi gūstot jaunas idejas savam turpmākajam darbam.

  Papildu informācija:
  Ilona Ļaha – projekta vadītāja
  e-pasts: ilona.laha@du.lv
  Aija Jakovele – projekta koordinatore
  e-pasts: aija.jakovele@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Jūnijs >
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!