• A- A A+
 • Notika “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 7. nodarbība

  Aktualizēts 29.04.2013 23:32

  2013. gada 20. aprīlī „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” (HAJ) dalībnieki tika aicināti uz saturiski daudzpusīgu nodarbību dienu. Jauniešus gaidīja vairāki pārsteigumi. Akadēmijas organizatori bija uzrunājušiLatvijas Kultūras akadēmijas pasniedzēju, dzejnieci un tulkotāju Ingmāru Balodi apmeklēt HAJ ar lekciju par tulkošanu un atdzejošanu kultūras procesu kontekstā, tobrīd nezinot, ka divas dienas pirms akadēmijas nodarbībām viņas dzejoļu krājums „Alba”, kas tika nominēts Latvijas literatūras gada Balvai – 2012, tiks atzīts par labāko un jauniešus uzrunās Latvijas gada dzejniece – 2012. Sveicam Ingmāru Balodi!!!

  Ingmāra Balode humanitāro zinātņu entuziastiem piedāvāja aizrautīgu un kompetentu priekšlasījumu par tulkošanas un literatūras saskares punktiem, stāstīja par savu tulkošanas, atdzejas un dzejrades pieredzi, informēja par saviem zinātniskā darba rezultātiem latviešu atdzejas un tulkošanas pētniecībā. Ingmāras priekšlasījums daudzus jauniešus rosināja veidot jaunus skatupunktus uz rakstniecības procesu un aktīvi uzdot jautājumus.
  Ingmāra Balode dzimusi 1981. gadā. Studējusi tēlniecību Rīgas Lietišķās mākslas koledžā. Līdz 2011. gadam literārā redaktore portālā un grāmatu izdevniecībā „¼ Satori”, pašlaik studē doktorantūrā Latvijas Kultūras akadēmijā. Debitējusi 90. gadu vidū ar dzejoļu, stāstu un rakstu publikācijām Latvijas kultūras preses izdevumos. 2007. gadā izdots pirmais dzejoļu krājums: „Ledenes, ar kurām var sagriezt mēli”.  I. Balodes dzejoļi tulkoti angļu, krievu, slovēņu, lietuviešu, ukraiņu, poļu un čehu valodā. Veidojusi iknedēļas dzejas raidījumu „Bronhīts” radio „Naba” ēterā.

  2. nodarbību – „Zviedrija – Latvija: kino un valoda” – atraktīvi vadīja Dr. filol., DU Svešvalodu centra vadītāja un Komparatīvistikas institūta pētniece Ilona Ļaha. Nodarbība risinājās DU notiekošā Ziemeļvalstu kinofestivāla ietvaros. I. Ļaha stāstīja jauniešiem par zviedru valodas un kultūras saistošiem aspektiem, kopīgi ar jauniešiem veica pirmos soļus zviedru valodas izrunā un iepazīstināja jauniešus ar zviedru kino valdzinājumu. Nodarbību noslēgumā jaunieši kopā ar citiem Ziemeļvalstu kinofestivāla aktivitāšu dalībniekiem baudīja Zviedrijas vēstniecības Latvijā un Zviedru institūta sarūpētās tortes.

  Uz tikšanos pēdējā šī studija gada HAJ nodarbību ciklā
  un trīsgadīgās programmas trešā mācību gada
  izlaidumā 2013. gada 11. maijā!

  Papildus informācija:
  prof. Maija Burima
  HAJ vadītāja
  t.: 654 24238
  e-pasts: maija.burima@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!