• A- A A+
 • Notika „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 2020./2021. st. g. trešā tikšanās reize

  Aktualizēts 25.01.2021 17:41

  2020. gada 12. decembrī video konferenču platformā ZOOM notika DU HF jauniešu interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ)  2020./2021. studiju gada trešā tikšanās reize.

  Pirmo HAJ nodarbību – „Dzeja ārpus teksta: tekstgrupas „Orbīta” mākslinieciskās stratēģijas un koncepcijas” – vadīja tekstgrupas „Orbīta” dzejnieks, atdzejotājs, multimediju mākslinieks Artūrs Punte. Jaunieši uzzināja par tekstgrupas „Orbīta” tapšanu, dzejas robežas pārkāpšanas virzieniem, piemēram, dzeja ar mūziku vai skaņu, dzejas video, mediju dzeja. A. Punte sniedza ieskatu „Orbītas” digitālajā grāmatā, kurā apkopoti tekstgrupas darbi. Jaunieši uzzināja par tekstgrupas mākslinieciskajām stratēģijām, piemēram, sadzīvisko priekšmetu pielāgošanu mākslai, veidojot instalācijas un trīsdimensionālus mākslas darbus. Jauniešiem tika demonstrētas vairākas „Orbītas” performances,  piemēram, UPS. Neuzrakstīts dzejolis Rīgas dzejas kartes pasākumā, kā piemērs mediju dzejai bez teksta.

  Otro HAJ nodarbību – „Izraēla: sapņi, mīti, realitāte” – vadīja DU Humanitārās fakultātes dekāne, Rusistikas un slāvistikas katedras profesore, Dr.philol. Elīna Vasiļjeva. HAJ dalībniekiem tika sniegts ieskats ivrita valodā un rakstībā, un Jeruzalemes Ebreju universitātes darbībā. E. Vasiļjeva pastāstīja par Izraēlas vēsturi, simboliem un tradīcijām, piemēram, Šabata svētkiem un Hanukas svētkiem. E. Vasiļjeva skaidroja un dekonstruēja stereotipus par kara situāciju Izraelā. Jauniešiem tika demonstrēta Izraēlas īsfilma Strangers, ar kuru tika iezīmēts arābu-izraēliešu konflikts.

  Nākamā HAJ nodarbība notiks 2021. gada 9. janvārī! Uz drīzu tikšanos!

  Interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau vienpadsmito gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. „Humanitārā akadēmija jauniešiem” ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Kopumā pirmo 10 gadu darbības laikā HAJ ir apmeklējuši 1013  jaunieši, sertifikātus par vismaz 50% apmeklēto nodarbību saņēmuši 540 jaunieši.

  HAJ vadītāja – prof. Maija Burima.

  HAJ aizbildnis – kinorežisors, scenārists, aktieris, Triju zvaigžņu ordeņa komandieris, LZA Goda loceklis, sabiedriskais darbinieks Jānis Streičs.

   

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

   „Humanitārajā akadēmijā jauniešiem” lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA

  Papildu informācija:
  HAJ koordinatore: DU HF Latviešu literatūras un kultūras katedras lietvedības sekretāre Diāna Skuķe, 22142679
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” lapa Facebook 

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 1 2 3

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!