• A- A A+
 • Notika „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 2018./2019. st. g. sestā tikšanās reize

  Aktualizēts 12.03.2019 14:03

  2019. gada 9. martā notika DU HF jauniešu interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) 2018./2019. studiju gada sestā tikšanās reize.

  Pirmo nodarbību – „Metaphors of the Other Kind: Visual and Multimodal Metaphors in Advertising” vadīja DU HF Angļu filoloģijas un translatoloģijas katedras lektore Mg. philol. Solveiga Liepa. Nodarbības laikā jauniešiem tika skaidroti jēdzieni „metafora”, „konceptuālā metafora”, „vizuālā metafora”, „multimodālā metafora” un to izmantojums komerciālās reklāmas un sociālās reklāmas veidošanā. Lai iepazīstinātu HAJ dalībniekus ar vizuālās metaforas jēdzienu, tika apskatīti drukātās reklāmas sludinājumi. Jauniešiem tika dots uzdevums, noteikt dažādu metaforas veidus reklāmās, savukārt, lai izprastu  multimodālās metaforas jēdzienu, tika demonstrēti vairāki TV reklāmas klipi/video. Pēc to noskatīšanās jaunieši tika aicināti formulēt reklāmas mērķi un noteikt tajās izmantoto metaforu veidus.

  Otro nodarbību – „Franču teātris un tā nozīme franču kultūras telpā” vadīja DU HF Svešvalodu katedras vadītāja p.i. Mg. philol. Sergejs Poļanskis un Svešvalodu katedras vieslektore no Francijas Eiženija Blēza (Eugenie Blaise). Nodarbības laikā tika sniegts ieskats Eiropas teātra vēsturē un teātra kustības attīstībā, analizēta teātra terminoloģija, uzsverot franču valodas ietekmi tās izveidē. Interaktīvā uzdevumā jaunieši franču valodā apguva ar teātri saistītu leksiku. S. Poļanskis un E. Blēza informēja HAJ dalībniekus par Frankofonijas fenomenu un iesaistīja jauniešus  diskusijās par Frankofonijas 2019 pasākumiem.

  Nākamā HAJ nodarbība notiks 2019. gada 13. aprīlī! Uz drīzu tikšanos!

  Interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau septīto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. „Humanitārā akadēmija jauniešiem” ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Kopumā pirmo 8 gadu darbības laikā HAJ ir apmeklējuši 852  jaunieši, sertifikātus par vismaz 50% apmeklēto nodarbību saņēmis 461 jaunietis.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

   „Humanitārajā akadēmijā jauniešiem” lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA

  Papildu informācija:
  t.: 22142679
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” lapa Facebook 

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!