• A- A A+
 • Notika „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 2016./2017. studiju gada trešā tikšanās reize

  Aktualizēts 21.12.2016 13:05

  2016. gada 10. decembrī plkst. 11.30 Vienības ielā 13, 308. aud. (3. stāvā) notika „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” (HAJ) 2016./2017. studiju gada trešā tikšanās reize.

  Pirmo nodarbību – „Ceļojot ar franču valoduvadīja HF Svešvalodu katedras vadītāja p.i., lektors Sergejs Poļanskis un HF Svešvalodu katedras viesasistente Serena Rifo (Serena Riffault). S. Poļanskis HAJ dalībniekus iepazīstināja ar franču valodas studiju iespējām DU, dalījās savā franču valodas apguves pieredzē, kuru veicināja Eiropas augstākās izglītības instrumentu piedāvātās stipendiju iespējas. S. Poļanskis informēja jauniešus par karjeras iespējām, kas paveras franču valodas pratējiem un ko sniedz franču valodas plašais lietojums frankofonajās pasaules valstīs. S. Rifo HAJ jauniešus iesaistīja intelektuālā spēlē par franču valodu kā pasaules komunikācijas valodu. Spēles noslēgumā komandu kapteiņi demonstrēja savu franču valodas lasītprasmi.

  Otro nodarbību – „Aizraujošā tulkošana” vadīja HF Angļu filoloģijas un translatoloģijas katedras asistente Jeļena Antoņeviča. Nodarbības teorētiskajā daļā profesionālās maģistra programmas “Tulks, tulkotājs” direktore J. Antoņeviča iepazīstināja klātesošos ar tulkotāja profesiju un tulkošanu, kas vienlaikus ir gan valodniecības, gan vārda mākslas joma. J. Antoņeviča stāstīja par dažādiem tulkošanas veidiem, profesionāliem izaicinājumiem un lēmumu pieņemšanas stratēģijām sinhronā tulkojuma nodrošināšanas laikā, ar ko saskaras tulki. Nodarbības praktiskajā daļā hajiešiem bija unikāla iespēja izmēģināt savas dotības sinhronajā tulkošanā. Daudzi jaunieši devās uz tulkošanas kabīnēm un tulkoja dažādas sarežģītības vārdus un teikumus no angļu vai poļu valodas dzimtajā valodā (latviešu un krievu), pārējiem nodarbības dalībniekiem klausoties kolēģu tulkojumu austiņās. HAJ jaunieši atzina, ka viņiem patīk aktīvas nodarbības, kurās var redzēt humanitārās izglītības praktisku pielietojumu profesionālajā dzīvē.

  Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau septīto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. HAJ ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  Humanitārajā akadēmijā jauniešiem lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA


  HAJ darbību atbalsta:

  ala  alakf

  Papildu informācija:
  t.: 654 24238, 20218334
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  Humanitārās fakultātes lapa Facebook 

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 1 2 3

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!