• A- A A+
 • Notika „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 2016./2017. studiju gada 5. tikšanās reize

  Aktualizēts 14.02.2017 10:49

  2017. gada 11. februārī notika DU Humanitārās fakultātes Jauniešu interešu izglītības skolas „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” (HAJ) 2016./2017. studiju gada piektā tikšanās reize.

  Pirmo nodarbību „No aizliegtas mīlestības līdz šausmām villā: ko skatītājam piedāvā Latvijas kinorežisori?” vadīja HF Latviešu literatūras un kultūras katedras docente Ingrīda Kupšāne. Lektore nodarbību uzsāka atraktīvi, pārliecinoties par HAJ jauniešu zināšanām un atjautību mūsdienu Latvijas kino populārāko filmu nosaukumu minēšanā. Turpinājumā nodarbības vadītāja pievērsās plašajam mūsdienu Latvijas spēlfilmu klāstam, kurās aktualizēti dažādi vēstures notikumi, sociālās problēmas, paaudžu attiecības, kā arī aplūkoja A. Karapetjana radošo darbību, kas izceļas ar Latvijas kino fragmentāri vai līdz šim nepārstāvētu žanru pieteikumu (šausmu filma, psiholoģiskais trilleris). Jauniešu auditoriju uzrunāja lektores stāstījums par HAJ aizbildņa Jāņa Streiča 80. jubilejai veltīto 2016. gadu Latvijas kultūrā. Lektore demonstrēja filmu fragmentus, kopā ar hajiešiem pārrunāja redzēto. Nodarbība kopumā sniedza jaunas zināšanas par kinomākslu kā nozīmīgu mūsdienu kultūras komponenti, kas modelē sabiedrības uzskatus un gaumi.

  Otro nodarbību „Mūsdienu zviedru mūzikas kaleidoskops” vadīja HF prodekāne Ilona Ļaha un Humanitārās fakultātes Svešvalodu katedras lektore Aija Jakovele. Lektores jauniešiem sniedza zināšanas par zviedru mūzikas stilu daudzveidību un Zviedrijas šovbiznesa industrijas fenomenu, īpaši akcentējot Zviedrijas mūziķu uzvaras Eirovīzijā. Jaunieši nodarbības gaitā klausījās populārāko dziesmu fragmentus, apguva ar mūziku saistītu leksiku un  funkcionālās frāzes, bet nodarbības noslēgumā kopības sajūtu nostiprināja, izpildot dziesmu zviedru valodā.

  Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau septīto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. HAJ ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  Humanitārajā akadēmijā jauniešiem lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA

  HAJ darbību atbalsta:

  ala     alakf

  Papildu informācija:
  t.: 654 24238, 20218334
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  Humanitārās fakultātes lapa Facebook 

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 1 2 3

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!