• A- A A+
 • Notika „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 2016./2017. studiju gada 2. tikšanās reize

  Aktualizēts 16.11.2016 00:19

  2016. gada 12. novembrī norisinājās DU HF jauniešu interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” 2016./2017. studiju gada 2. tikšanās reize.

  Pirmo nodarbību –  „Latviešu literatūras lingvistiskā daudzveidība”  vadīja HF Latviešu literatūras un kultūras katedras docents, literatūrzinātnieks, dzejnieks Dr. philol. Valentīns Lukaševičs.

  Izmantojot latviešu valodas dialektu karti, V. Lukaševičs pievērsās dialektu raksturojumam, atklāja to nozīmību Latvijas kultūras kontekstā. Nodarbības vadītājs prezentēja literāros darbus, tostarp, savus dzejoļus  un dziesmas, kas rakstītas latgaliešu rakstu valodā, aktualizēja J. Jaunsudrabiņa daiļrades īpatnības – Klaucānu Šīplas rakstus, kas publicēti augšzemnieku dialekta sēliskajā izloksnē, kā arī pārsteidza jauniešus ar stāstījumu par lībiskā dialekta Kurzemes izloksnēm un demonstrēja multiplikācijas kino „Poēm pa kulšen” ventiņu dialektā. Nodarbības noslēgumā jaunieši uzdeva jautājumus, iedziļinoties latgaliešu valodas situācijas un tās nenoteiktā statusa problemātikā.

  Otro nodarbību – “Spāņu valoda un Spānijas valstsmācība” vadīja HF Svešvalodu katedras viesasistente Mg. philol. Jolanta Ūzuliņa un profesionālā maģistra studiju programmas „Izglītība” studējošais Uģis Urtāns.

  Abi lektori jauniešiem saistošā veidā stāstīja par spāņu valodas studijām Daugavpils Universitātē. J. Ūzuliņa un U. Urtāns dalījās pieredzē, ko guva, studējot Spānijā mūžizglītības programmas ERASMUS+ ietvaros, akcentēja Spānijā pavadītā studiju laika nozīmi spāņu valodas prasmju pilnveidē, kā arī iepazīstināja jauniešus ar Spānijas kultūru, ievērojamākajām vietām un spāņu dzīvesveida īpatnībām. Nodarbības gaitā jaunieši apguva spāņu valodas sarunvalodas leksiku un frāzes, kuras, kā atzina nodarbības vadītāji, noderēs studējot Spānijā. Nobeigumā J. Ūzuliņa jauniešiem prezentēja DU HF piedāvātās svešvalodu studiju iespējas, informēja par daudzveidīgo ārpusstudiju un zinātnisko aktivitāšu klāstu un karjeras izaugsmes  iespējām.

  Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau septīto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. HAJ ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  HAJ nodarbībām vēl var pieteikties, rakstot uz elektroniskā pasta adresi humanitara.akademija@inbox.lv. Pieteikumā jānorāda: vārds, uzvārds, skola, klase un kontaktinformācija.

  Humanitārajā akadēmijā jauniešiem lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA


  HAJ darbību atbalsta:

  ala  alakf

  Papildu informācija:
  t.: 654 24238, 20218334
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  Humanitārās fakultātes lapa Facebook 

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 1 2 3

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!