• A- A A+
 • Notika “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 2014./2015. studiju gada 4. nodarbība!

  Aktualizēts 15.01.2015 11:21

  12427-13723-n2015. gada 10. janvārī Daugavpils Universitātē jau ceturto reizi 2014./2015. studiju gadā pulcējās interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) zinātkārie vidusskolēni un interesenti.

  Pirmo nodarbību “Literatūra mākslu kontekstā: kopīgais un specifiskais” vadīja Latvijas Rakstnieku Savienības literārais konsultants, rakstnieks un publicists Aivars Eipurs. Rakstnieks analizēja literatūras māksliniecisko savdabību un sasaisti ar citiem mākslas veidiem, uzsverot tās nozīmību masu un elitārajā kultūrā. Nodarbības laikā tika aktualizēts literatūras netveramības un tulkojuma problemātikas aspekts, uzsverot, ka literatūras baudīšanai, lai tā būtu pieejama plašākai auditorijai ārpus tās monolingvālā ietvara, ir nepieciešams starpniekprocess – tulkošana. Aivars Eipurs jauniešus iepazīstināja ar interesantām situācijām, kas atgadās rakstnieku ikdienā, piemēram, neparedzamajiem mūzasmeklējumiem un citiem ar rakstnieka profesiju saistītiem kurioziem.

  Otro nodarbību „Discovering English” vadīja Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Angļu filoloģijas katedras docente Dr. philol. Ilze Oļehnoviča un Fulbraita programmas stipendiāte no Džordžtaunas Universitātes (Georgetown University), Vašingtonas (Washington DC), Angļu filoloģijas katedras vieslektore Keita Maklilana(Kate McClellan). Nodarbības laikā tika stāstīts par angļu valodas unikalitāti un tās pakļautību pasaules globālajiem procesiem, kas atstāj spēcīgu iespaidu uz angļu valodu kā vienu no dominējošajām valodām internacionālajā saziņā. ASV vieslektore prezentēja Amerikas kultūras īpatnības un mēģināja lauzt Eiropā pastāvošos stereotipus par ASV un amerikāņiem. Jaunieši atraktīvā veidā izzināja dažādas iespējas, kuru veiksmes atslēga ir labas angļu valodas zināšanas, kā arī tika informēti par angļu filoloģijas studiju iespējām Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē, kas var būt viņu pirmais nākotnes solis veiksmīgas karjeras veidošanā.

  Jauniešu interešu izglītības skola Humanitārā akadēmija jauniešiem Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau piekto gadu. Humanitārā akadēmija jauniešiem ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm. Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  HAJ darbību atbalsta:
  4
  Papildu informācija:
  t.: 654 24238, 27199046
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!