• A- A A+
 • Notika „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 11. sezonas atklāšana

  Aktualizēts 02.11.2020 12:37

  Jau vienpadsmito gadu Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārā fakultāte (HF) realizē Interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) nodarbību programmu „Latvijas jauniešu intelekts – Latvijas nākotnei” ar mērķi rosināt jauniešos interesi par humanitāro jomu un popularizēt humanitāro zinātņu studijas.

  2020. gada 24. oktobrī video konferenču platformā ZOOM notika HAJ 11. studiju gada atklāšana un pirmās nodarbības. Šogad HAJ pieteikušies 44 jaunieši no Daugavpils, Jelgavas, Krāslavas, Ilūkstes, Riebiņiem, Vaboles.

  Atklāšanas pasākumā jauniešus uzrunāja HAJ vadītāja, akadēmiķe, DU studiju prorektore prof. Maija Burima.  M. Burima iepazīstināja ar HAJ darbību un iedrošināja jauniešus interesēties par humanitārajām zinātnēm.

  Pirmo HAJ nodarbību – „Happy Chinese” – vadīja ķīniešu valodas pasniedzēja Wang Lu. Nodarbības vadītāja pastāstīja par ķīniešu valodas apgūšanas iespējām un DU HF Svešvalodu katedras Konfūcija klases realizētajām aktivitātēm. Jaunieši interaktīvā veidā apguva ķīniešu valodas četrus toņus, pieklājības frāzes. Wang Lu sniedza ieskatu ķīniešu valodas rakstzīmēs, demonstrējot tās ar piemēriem – valstu, tautību un valodu nosaukumiem, sasveicināšanās frāzēm, dabas reālijām.

  Otro HAJ nodarbību – „Politiskā poētika” – vadīja dzejnieks un atdzejotājs Guntars Godiņš. G. Godiņš sniedza īsu 20. gadsimta 70. gadu beigu un 80. gadu sākuma literatūras politiskā un ideoloģiskā fona raksturojumu, pastāstīja par savas paaudzes dzejnieku (K. Elsbergs, M. Melgalvs, P. Brūveris, E. Zirnis u.c.) dzejas stilistiskajām iezīmēm – ironiju, parodiju, zemteksta nozīmi, kā arī nolasīja dažus dzejoļus no 1990.gadā izdotā dzejas krājuma „Man atņēma visu”. G. Godiņš iepazīstināja ar savu dzejnieka darbību cenzūras laikā un tulkotāja un atdzejotāja darbību oriģināldzejas aizlieguma laikā. Atdzejotājs pastāstīja, kā pievērsās igauņu autoru (J. Kaplinska, H. Runnela, P. Ē Rummo, M. Trāta) darbu atdzejošanai. Jaunieši uzzināja par G. Godiņa redaktora darbu un cenzūru Latvijas radio Literāro raidījumu redakcijā un žurnālā „Avots”.

  Nākamā HAJ nodarbība notiks 2020. gada 14. novembrī! Uz drīzu tikšanos!

  Interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau vienpadsmito gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. „Humanitārā akadēmija jauniešiem” ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Kopumā pirmo 10 gadu darbības laikā HAJ ir apmeklējuši 1013  jaunieši, sertifikātus par vismaz 50% apmeklēto nodarbību saņēmuši 540 jaunieši.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  „Humanitārajā akadēmijā jauniešiem” lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA

  Papildu informācija:
  t.: 22142679
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” lapa Facebook 

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!