• A- A A+
 • Notika „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 10. sezonas atklāšana

  Aktualizēts 22.10.2019 16:47

  Jau desmito gadu Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārā fakultāte (HF) realizē Interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) nodarbību programmu „Latvijas jauniešu intelekts – Latvijas nākotnei” ar mērķi rosināt jauniešos interesi par humanitāro jomu un popularizēt humanitāro zinātņu studijas.

  2019. gada 12. oktobrī notika HAJ 10. studiju gada atklāšana un pirmās nodarbības. Šogad HAJ pieteikušies 56 jaunieši no Daugavpils, Rēzeknes, Viļāniem,  Krāslavas, Preiļiem, Sventes, Ilūkstes, Jēkabpils.

  Atklāšanas pasākumā jauniešus uzrunāja HAJ vadītāja, akadēmiķe, DU studiju prorektore prof. Maija Burima, DU HF dekāne, prof. Elīna Vasiļjeva un DU HF prodekāne, doc. Ingrīda Kupšāne. M. Burima pastāstīja par HAJ darbību, iezīmēja humanitāro zinātņu nozīmi mūsdienās un iepazīstināja ar DU HF vadību un studējošajiem. E. Vasiļjeva un I. Kupšāne dekonstruēja stereotipus par humanitārajām zinātnēm, demonstrēja humanitāro zinātņu potenciālu sabiedrības garīgo un materiālo vērtību radīšanā, kā arī sniedza ieskatu humanitārās fakultātes darbībā. Jaunieši tika iepazīstināti ar HF piedāvātajām studiju iespējām, struktūrvienībām un kolektīvu, demonstrējot 2017./2018. studiju gada HF izlaiduma video „Sarauj, Humanitārā!”. HAJ dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par humanitāro fakultāti atraktīvā konkursā un iegūt balvas ar HF simboliku.

  HAJ absolvents, DU HF ABSP „Filoloģija (angļu filoloģija ar franču valodu) studējošais Ilmārs Mežaraups dalījās savā pieredzē, kas iegūta apmeklējot HAJ kopējo nodabību ciklu (3 gadus). I. Mežaraups nodarbībā „Humanitārās akadēmijas jauniešiem odziņas” sniedza atskatu uz spilgtākājiem HAJ momentiem un nodarbībām, kurās iespējams atklāt vēl nezināmu informāciju, satikt unikālas personas, populārus Latvijas un ārzemju kultūras darbiniekus, rakstniekus, uzklausīt dažādus viedokļus un diskutēt par tiem, iegūt zināšanas kultūrā, vēsturē, teātra zinātnē, valodniecībā, svešvalodās un dzimtajā valodā. I. Mežaraups rekomendēja pierakstīt HAJ nodarbībās iegūtās atziņas, jo ar tām var pārsteigt skolas pedagogus un skolēniem tās noderēs arī eksāmenu laikā.

  DU HF studējošās un HAJ absolventes Ilze Ogorodņikova (ABSP „Austrumeiropas kultūras un biznesa sakari”), Everita Kamarūta (ABSP „Filoloģija (latviešu filoloģija ar angļu  valodu)), Valentīna Nikolajeva (ABSP „Filoloģija (krievu filoloģija ar latviešu valodu)) un Irina Stepanova (ABSP „Filoloģija (angļu filoloģija ar vācu valodu)) pastāstīja, kāpēc izvēlējās studēt DU HF, par ārpus lekciju aktivitātēm, studenta ikdienu, dalījās pieredzē par Erasmus+ mobilitātes iespējām un rosināja jauniešus apmeklēt HAJ nodarbības un studēt humanitārās zinātnes.

  Pirmo HAJ nodarbību – „Les animaux dans la culture française /Dzīvnieki franču kultūrā” vadīja DU HF Svešvalodu katedras vadītāja p.i., Mg. philol. lektors Sergejs Poļanskis  un Svešvalodu katedras vieslektore Mg.fle. Florīne Burdjē (Florine Bourdier). S.Poļanskis pastāstīja par faunas izpausmēm Francijas vēsturē, kultūrā un kulinārijā. Jaunieši uzzināja par Francijas karaļu iesaukām – dzīvnieku nosaukumiem, literārajiem darbiem ar dzīvnieku tēliem un dzīvniekiem franču virtuvē. F. Burdjē interaktīvā spēlē jauniešiem iemācīja dzīvnieku nosaukumus un krāsu nosaukumus franciski.

  Nākamā HAJ nodarbība notiks 2019. gada 9. novembrī! Uz drīzu tikšanos!

  Interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau devīto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. „Humanitārā akadēmija jauniešiem” ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Kopumā pirmo 9 gadu darbības laikā HAJ ir apmeklējuši 944  jaunieši, sertifikātus par vismaz 50% apmeklēto nodarbību saņēmis 502 jaunieši.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

   „Humanitārajā akadēmijā jauniešiem” lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA

  Papildu informācija:
  t.: 22142679
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” lapa Facebook 

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Aprīlis >
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!