• A- A A+
 • Notika Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta zinātniskais seminārs

  Aktualizēts 19.02.2016 10:45

  HSZIŠ.g. 17. februārī notika Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta (HSZI) zinātniskais seminārs „Latgales pagātne, tagadne, nākotne: starpdisciplinaritātes pieredze un perspektīvas”, kas tika organizēts ar mērķi dalīties zinātniski pētnieciskās darbības pieredzē, lai rastu ierosmes starpdisciplināro projektu īstenošanai nākotnē. Pirmajā HSZI zinātniskajā seminārā uzstājās 6 referenti, to apmeklēja 20 interesenti.

  Akcentējot humanitārās jomas izaicinājumus globalizācijas laikmetā, Kultūras pētījumu centra pieredzē dalījās minētās struktūrvienības pētnieces Ilze Kačāne un Alīna Romanovska.

  Reģionālo studiju centru „Latgales pētniecības institūts” pārstāvēja asoc. profesors Henrihs Soms, iepazīstinot ar reģionam veltīta pētījuma īpatnībām.

  Seminārā uzstājās divi pārstāvji no Ilgtspējīgas izglītības centra. Vadošais pētnieks Valērijs Makarevičs prezentēja Latgales pētnieka Leo Trukšāna veikumu, bet docente Inta Ostrovska raksturoja izaicinājumus Valsts pētījumu programmas EKOSOC-LV projekta Nr. 5.2.3.  „Latvijas lauku un reģionālās attīstības procesi un iespējas zināšanu ekonomikas kontekstā” īstenošanā. Sociālo pētījumu centra vadošā pētniece Olga Lavriņenko un pētniece Alīna Ohotina iepazīstināja ar problēmām, iespējām un perspektīvām mazā un vidējā biznesa uzņēmumu sadarbībā Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pierobežas reģionā. Zinātniskā semināra noslēgumā savā pieredzē, īstenojot EK FP7 projektus MYPLACE un MYWEB, dalījās HSZI direktora p.i., profesore Anita Stašulāne. Pēc ziņojumiem HSZI darbinieki iesaistījās diskusijās par prezentācijās aktualizētajām humanitāro un sociālo zinātņu problēmām.

  Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūts aicina iepazīties ar institūta jauno mājas lapu – humanitiessocial.lv

  Papildu informācija:
  Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūts
  Vienības ielā 13 – 321
  e-pasts: hszi@du.lv

   

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!