• A- A A+
 • Notika Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes starptautiskā zinātniskā konference “XXVI Zinātniskie lasījumi”

  Aktualizēts 01.02.2016 10:43

  14245-157082016. gada 28.–29. janvārī Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē (DU HF) notika ikgadējā starptautiskā zinātniskā konference XXVI Zinātniskie lasījumi – vērienīgākais fakultātes zinātniskais notikums, kas reprezentē svarīgākās DU pārstāvētās humanitāro zinātņu jomas, pētnieciskās metodoloģijas un starpdisciplinārās inovācijas.

  Ik gadu konferencē piedalās pasaulē atzīti autoritatīvi un jaunie pētnieki no Latvijas un ārvalstīm. Šogad Zinātniskajos lasījumos uzstājās 245 referenti no Amerikas Savienotajām Valstīm, Armēnijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Gruzijas, Igaunijas, Kazahstānas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas un Ukrainas.

  Konferences norises dienas ir nemainīgas – katra gada janvāra pēdējā ceturtdiena un piektdiena, tāpēc tās organizētāji un dalībnieki to dēvē arī par Janvāra lasījumiem.

  XXVI Zinātnisko lasījumu atklāšanā konferences dalībniekus uzrunāja HF dekāne, profesore Maija Burima, DU zinātņu prorektore, profesore Inese Kokina, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Dukšinskis.

  2016. gads DU tiek pavadīts jubilejas zīmē – universitātei aprit 95 gadi. Pievēršoties DU humanitārajai jomai vēsturiskā skatījumā un akcentējot humanitāro zinātņu perspektīvas DU, konferences plenārsēdē uzstājās Mg. hist., Mg. paed., Daugavpils Marka Rotko mākslas centra galvenā krājumu glabātāja Zane Melāne ar priekšlasījumu Daugavpils Universitātei – 95: humanitārās studijas no pirmsākumiem līdz mūsdienām un HF dekāne, LZA korespondētājlocekle, profesore Maija Burima ar priekšlasījumu Humanitāro zinātņu pētniecības tradicionālie un inovatīvie virzieni: DU Humanitārās fakultātes pieredze.

  Plenārsēdē dzīves jubilejās tika suminātas DU HF docētājas – Latviešu valodas katedras vieslektore Irita Saukāne, Vēstures katedras profesore Irēna Saleniece, Vēstures katedras docente Tatjana Kuzņecova.

  XXVI Zinātnisko lasījumu ietvaros svinīgi tika atklāts HF Lituānistikas centrs (vad. profesore Vilma Šaudiņa). Centrā tiks realizēti dažādi kultūru veicinoši un zinātniski sadarbības projekti, studentiem, skolēniem un citiem interesentiem piedāvātas lietuviešu valodas, kultūras un literatūras apmācības, rīkoti ar lituānistiku saistīti pasākumi.

  Aktualizējot pētījumus humanitārajās zinātnēs, šogad HF konference tika organizēta astoņās tematiskajās darba grupās: Baltu valodas: sinhronija un diahronija; Slāvu valodas vēstures un kultūras kontekstā; Vācbaltu teksti: valodniecība un poētika; Angļu valoda: sinhronija un diahronija; Hibriditāte literatūrā un kultūrā; Robeža un diaspora literatūrā un kultūrā; Svētku fenomens kultūrā; Vēsture: avoti un cilvēki.

  DU HF XXVI Zinātniskie lasījumi un darba grupa Robeža un diaspora literatūrā un kultūrā notika ar Valsts pētījumu programmas Letonika projekta Kultūra un identitātes Latvijā: mantojums un mūsdienu prakse, ID Nr. 4.2 atbalstu.

  Konferences materiāli tiks publicēti DU izdotos starptautiskas citējamības indeksā iekļautos zinātnisko rakstu krājumos: Komparatīvistikas almanahs (EBSCO, Copernicus); Comparative Studies (EBSCO); Literatūra un kultūra: process, mijiedarbība, problēmas (EBSCO); Vēsture: avoti un cilvēki (EBSCO); Valoda dažādu kultūru kontekstā (EBSCO); Kultūras studijas (EBSCO).

  Zinātniskie lasījumi DU HF tiek rīkoti kopš 1991. gada janvāra. Konferences idejas inspirētāji ir DU HF profesors, Dr. habil. philol., LZA korespondētājloceklis Fjodors Fjodorovs un profesors Joels Veinbergs (1922–2011).

  FOTOGALERIJA

  Papildu informācija:

  Daugavpils Universitātes
  Humanitārā fakultāte
  Vienības ielā 13–314
  tālr.: +371 654 24238
  e-pasts: hf@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!