• A- A A+
 • Noslēgusies Reģionālo studiju vasaras skola “Atklāj Latviju caur Latgales novadu!” 2019

  Aktualizēts 22.07.2019 09:16

  2019. gada 21. jūlijā Daugavpils Universitātē (DU) ar preses konferenci noslēdzās Reģionālo studiju vasaras skola “Atklāj Latviju caur Latgales novadu!”, kurā latviešu valodu un reģionālās studijas apguva 13 ārzemju studenti un akadēmiskā personāla pārstāvji no ASV, Beļģijas, Čehijas, Dienvidkorejas, Gruzijas, Horvātijas, Peru, Turcijas un Uzbekistānas.

  Vasaras skolas dalībnieku grafiks bija dinamisks un piesātināts ar intensīvam latviešu valodas nodarbībām un Latgales reģiona izzināšanu. Izbraucienā ar retro tramvaju gida stāstījums apmācību dalībniekus iepazīstināja ar Daugavpils pilsētas vēsturi. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā dalībnieki iepazina pasaulslavenā Daugavpils izcelsmes mākslinieka dzīves gājumu un mākslas darbus. Liels akcents tika likts uz vasaras skolas dalībnieku iepazīstināšanu ar Latgales mazo uzņēmējdarbību. Z/S Kalni “Vīna pagrabs”, z/s “Kurmīši” dalībnieki caur pamatmaņām – garšām, smaržām iepazina Latgales dabu, z/s “Klajumi” viņiem bija iespēja iepazīties ar Latgalē lielāko zirgaudzētavu un tās darbību, dalībnieki apmeklēja arī Latgales mākslas un amatniecības centra Līvānos, Aglonas Maizes muzeju ar maizes cepšanas meistarklasi, Raiņa māju Berķenelē u.c. reģionam nozīmīgas vietas.

  Vasaras skola dažiem tās dalībniekiem sniedza vēl kādu papildizaicinājumu – dalību TV raidījumā “Preses klubs”. Reģionālie mediji atspoguļoja ārzemnieku interesi par Latgales novadu, stundas raidījuma ietvaros izzinot viņu motivāciju, redzējumu un vēlmi iepazīt reģiona kultūru, vēsturi un iemācīties latviešu valodu.

  Noslēguma anketēšanā Vasaras skolas dalībnieki augstu novērtēja iespēju ne tikai saņemt latviešu valodas pamatzināšanas, bet arī doties ekskursijās, izbaudīt Latgales dabu un pašiem pieredzēt savu unikālo stāstu. Lekciju tēmas un mācību saturs tikai sasaistīts ar praktiskām darbībām un tautsaimniecības aktualitātēm. Visas gūtās zināšanas tika sniegtas interaktīvi ar imersijas pieeju (apmācāmajam iegremdējoties valodas vidē) un CLIL metodoloģiju – integrētu valodas un mācību satura apguvi) – dodoties ekskursijās uz noteiktiem objektiem, dalībnieki apguva ar šiem objektiem saistītas leksiskās konstrukcijas  un vārdformas. Apmācāmie atzīst, ka tā ir viena no efektīvākajām mācību metodēm. Uzsvēra arī latviešu valodas mācību programmas modernās metodoloģijas. Viņi atzīmē, ka svarīgi šķita dzirdēt, redzēt un sajust valodu, ko nodrošināja sabalansētā Vasaras skolas programma.

  Vasaras skolas noslēgumā Vasaras skolas vadītāja prof. Maija Burima dalībniekiem izsniedza sertifikātus par latviešu valodas un kultūras programmas apguvi 60 stundu jeb 6 ECTS (Eiropas kredītpunktu pārneses un uzkrāšanas sistēma) apjomā, kas apliecina viņu latviešu valodas prasmi A1 līmeņa pakāpei.

  Noslēguma preses konferencē katrs dalībnieks pauda savu unikālo viedokli, sniedzot komentārus kameras priekšā. Viņi augstu novērtēja Vasaras skolas organizatorisko darbu, mācību saturu, ekskursiju daudzveidību un plašo redzējumu par Latgales novadu, kas tika gūts tik īsā laikā.

  Par Reģionālo studiju vasaras skolu “Atklāj Latviju caur Latgales novadu!” var lasīt arī ārzemju medijos.

  DAUTKOM TV raidījums “Preses klubs” (krievu val.)

  Vasaras skolu realizē DU Humanitārās fakultātes Latvijas studiju centrs.

  Vasaras skolas vadītāja: Dr. philol., prof. Maija Burima.

  Vasaras skolas pedagogi un ieviešanas komanda:
  Maija Burima
  Diāna Skuķe
  Eva Kasparenoka
  Zaiga Lāce
  Sergejs Poļanskis
  Inese Zuģicka

  “Reģionālo studiju vasaras skolas Atklāj Latviju caur Latgales novadu!” aktualitātēm var sekot vasaras skolas mājas lapā un Facebook.

  Šo projektu finansiāli atbalsta Valsts izglītības attīstības aģentūra.

   

  PAPILDU INFORMĀCIJA
  Dr. philol., prof. Maija Burima
  DU HF Latvijas studiju centra vadītāja
  E-pasts: summerschool@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!