• A- A A+
 • Noslēgusies Latgales reģiona izglītojamo zinātniskā konference

  Aktualizēts 20.03.2017 09:46

  2017. gada 17. martā Daugavpils Universitātē pulcējās vairāk nekā 220 Latgales reģiona vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu labāko zinātniski pētniecisko darbu autori, lai prezentētu savus pētījumus.

  Konferenci atklāja Daugavpils Universitātes Zinātņu prorektore, profesore Inese Kokina, sveicot visus Daugavpils Universitātē. I. Kokina apsveica skolēnus un skolotājus zinātnes svētkos, kā arī pateicās visiem par ieguldīto darbu un veiktajiem pētījumiem, novēlēja skolēniem prezentēt savu veikumu droši un pārliecinoši.

  Konferences dalībniekus zinātnes svētkos sveica Daugavpils Universitātes rektors, akadēmiķis Arvīds Barševskis, novēlot skolēniem būt pārliecinātiem par sevi un veiktajiem pētījumiem, neuztraukties, kā arī turpmāk veikt jaunus atklājumus un būt mērķtiecīgiem, īstenot savas vēlmes un sapņus.

  Konferences atklāšanas pasākumā dalībniekus sveica Valsts satura izglītības centra vecākā referente, Latvijas izglītojamo zinātniskās konferences koordinatore Mudīte Kalniņa. Savā uzrunā M. Kalniņa izteica prieku par lielo dalībnieku skaitu, pateicās skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu zinātniski pētniecisko darbu izstrādē, informēja par iespējām piedalīties dažādās zinātniskās aktivitātēs, kā arī mudināja sasniegt jaunus un aizvien augstākus mērķus. M. Kalniņa ikvienam konferences dalībniekam novēlēja veiksmi, drosmi un pārliecību, prezentējot sava pētījuma rezultātus konferencē.

  Konferences dalībniekus uzrunāja arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības satura nodaļas vadītāja Ināra Sprindžuka. I. Sprindžuka novēlēja zinātniski pētniecisko darbu autoriem būt drošiem, pārliecinātiem, uzrādīt augstus zinātniskos rezultātus ne tikai Latgales mēroga konferencē, bet arī Latvijas un pasaules līmeņa zinātniski pētniecisko darbu konkursā.

  Atklāšanas pasākuma noslēgumā konferences organizētāji pateicās skolām un skolotājiem par skolēnu atbalstu zinātniski pētniecisko darbu sagatavošanā un rektors, akadēmiķis Arvīds Barševskis pasniedza Pateicības rakstus. Pēc pasākuma atklāšanas darbs turpinājās 23 sekcijās, kurās skolēni ar pārliecību un entuziasmu aizstāvēja savus zinātniski pētnieciskos darbus un atbildēja uz ekspertu komisijas jautājumiem.

  Arī šogad skolēni savos darbos atspoguļoja pētījumus par sabiedrībā aktuāliem jautājumiem, piemēram, Hidrofobu un hidrofilu virsmu iegūšana ZnO nanostruktūru pamatā; Rentgenstaru ietekme uz cilvēka asins ainu;  Ķermeņa trajektorijas digitāla rekonstruēšana; Datoru kļūdas un to izcelsme; Ķiploku antimikrobālā iedarbība; Asinsspiediena un pulsa izmaiņas humanitāro un eksakto priekšmetu stundu ietekmē;  Cigarešu filtra ietekme uz tabakas dūmu kaitīgumu;  Parastās priedes ietekme uz augsnes ķīmisko sastāvu; Korejiešu īpašvārdu atveide latviešu valodā; Leksikas emocionālā ekspresivitāte Eduarda Veidenbauma dzejā;  Lodumas skrajciema mājvārdi un cilvēku dzīvesstāsti; Mēness zīme cimdu rakstos Latgalē un tās skatījums dāvanu dizainā; Reklāmas veidošanas principu izmantošana mācību procesā;  Jauniešu laimes izjūta un to noteicošie faktori u.c.

  Kopumā konferencē 23 sekcijās tika prezentēti 193 zinātniski pētnieciskie darbi no 38 Latgales reģiona vispārējās un profesionālās izglītības iestādēm.

  Sekcijās pēc visu darbu prezentācijas ekspertu komisijas paziņoja konkursa rezultātus. Katrā nozarē tika sadalītas godalgotās vietas un nosaukti darbi, kuri izvirzīti dalībai Latvijas 41. izglītojamo zinātniskajā konferencē Rīgā 21. – 23.aprīlī. Kopumā no Latgales reģiona uz  Latvijas izglītojamo zinātnisko konferenci izvirzīti 59 labākie zinātniski pētnieciskie darbi.

  Arī šogad konkursa laureātiem (1., 2. un 3 .vietas ieguvējiem) tika pasniegti diplomi, kas dod iespēju pretendēt imatrikulācijai ārpus konkursa pilna laika studijām par budžeta finansējumu Daugavpils Universitātes piedāvātajās studiju programmās, ja ir izpildītas uzņemšanas prasības attiecīgajā programmā un ja budžeta vietas šajā programmā ir paredzētas.

  Latgales reģiona skolēnu ZPD konkursa rezultāti un Latvijas 41. izglītojamo zinātniskajai konferencei Rīgā izvirzīto skolēnu ZPD saraksts.

  Sveicam visus konkursa laureātus un novēlam labus panākumus Latvijas 41. izglītojamo zinātniskajā konferencē  Rīgā 21. – 23.aprīlī!

  Latgales reģiona izglītojamo zinātnisko konferenci organizē Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Latgales reģiona pilsētu/ novadu izglītojamo zinātniski pētnieciskās darbības organizatoriem un vispārējās izglītības iestādēm.

  Konference tiek rīkota ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai”, 1.2.darbība “Reģionālo zinātnisko konferenču organizēšana”, projekta numurs: 8.3.2.1./16/I/002 ietvaros. 

  Papildu informācija:
  Zinātņu daļa
  Vienības 13, 219.kab.
  Daugavpils, LV- 5401
  tālrunis: 65425452
  e-pasts: zinda@du.lv

  FOTOGALERIJA

  VIDEO 

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Aprīlis >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!