• A- A A+
 • Noslēgušies Humanitārās fakultātes Zinātniskie lasījumi

  Aktualizēts 28.01.2013 02:59

  2013. gada 24.–25. janvāri Daugavpils Universitātē (DU) jau 23. reizi notika ikgadējā Humanitārās fakultātes (HF) organizētā starptautiskā konference Zinātniskie lasījumi.
  Konference sākās ar plenārsēdi, kas šoreiz tika veltīta DU HF 60 gadu jubilejai. Ar ieskatu fakultātes vēsturē pasākumu atklāja fakultātes dekāne asociētā profesore Valentīna Liepa. Turpinājumā klātesošos uzrunāja un sveica universitātes studiju prorektore docente Irēna Kaminska, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents profesors Ojārs Spārītis un LZA Goda loceklis, kinorežisors, DU Humanitārās akadēmijas jauniešiem patrons Jānis Streičs.Īpašu sveicienu fakultātes kolektīvam jubilejā bija sagatavojuši HF absolventi – Daugavpils teātra aktieri.

  Plenārsēdes laikā vairākiem Humanitārās fakultātes darbiniekiem tika pasniegti arī Daugavpils Universitātes Atzinības raksti:

  • par pašaizliedzīgu darbu un ieguldījumu Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes attīstībā un sakarā ar fakultātes 60 gadu jubileju DU Atzinības rakstu saņēma Humanitārās fakultātes dekāne asociētā profesore Valentīna LIEPA;
  • par ilggadēju un pašaizliedzīgu akadēmisko un zinātnisko darbu un ieguldījumu Daugavpils Universitātes attīstībā Atzinības rakstus saņēma:
   • Komparatīvistikas institūta profesors Fjodors FJODOROVS;
   • Angļu filoloģijas katedras profesore Zaiga IKERE;
   • Vēstures katedras docente Tatjana KUZŅECOVA;
   • Svešvalodu centra lektore Marina MASLOVA;
   • Rusistikas un slāvistikas katedras asociētais profesors Arkādijs ŅEMINUŠČIJS;
   • Vācu filoloģijas katedras docente Nataļja JUNDINA;
   • Latviešu valodas katedras profesore Vilma ŠAUDIŅA;
   • Latviešu literatūras un kultūras katedras asociētā profesore Sandra MEŠKOVA;
  • par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu un ieguldījumu Daugavpils Universitātes attīstībā  – Humanitārās fakultātes Latviešu literatūras un kultūras katedras lietvedības sekretāre Astrīda PUTĀNE;
  • par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu un tehnisko novitāšu ieviešanu Daugavpils Universitātē – Humanitārās fakultātes tehniskā speciāliste Tatjana KONOPEĻKO.

  Plenārsēdes noslēgumā klātesošajiem bija iespēja noskatīties filmu, ko par fakultāti bija izveidojuši fakultātes docētāji un studenti.

  Turpinājumā konferences darbs noritēja Daugavpils Universitātes telpās Vienības ielā 13. Kā ierasts, konference bija apvienojusi humanitārās jomas zinātniekus no dažādām pasaules valstīm. Arī šogad Zinātniskajos lasījumos piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieki no 12 valstīm: ASV, Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Japānas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Polijas, Taivānas un Ukrainas. Konferences darbs noritēja 6 sekcijās un vairāk nekā 20 darba grupās.

  Foto galerija: 24. – 25.01.2013. XXIII Zinātniskie lasījumi
  www.daugavpils.lv
  Dautkom TV sižets

  Konferences materiāli tiks apkopoti trijos zinātniskajos rakstu krājumos: Kultūras studijas,Valoda dažādu kultūru kontekstā un Vēsture: avoti un cilvēki.

  Papildus informācija:
  Valentīna Liepa
  DU HF dekāne
  t.: 654 24238
  e-pasts: valentina.liepa@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!