• A- A A+
 • Noslēdzies “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” trešais gads

  Aktualizēts 15.05.2013 20:28

  2013. gada 11. maijā notika Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārās fakultātes (HF) jauniešu interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) trīsgadīgās programmas „Latvijas jauniešu intelekts – Latvijas nākotnei” pēdējā nodarbību diena un akadēmijas izlaidums.
  1. nodarbību vadīja rakstnieks un publicists Aivars Eipurs. Viņš iepazīstināja jauniešus ar  savdabīgo, mūsdienīgo un provokatīvo minimu žanru, stāstīja par savu saskarsmi ar rakstniecību. 2. nodarbību vadīja Latviešu valodas katedras docētājas Dr. filol., doc.Svetlana Polkovņikova, mag. filol., asist. Inguna Teilāne un Erasmus programmas students no Lietuvas Igoris Zujevas. Nodarbībā tika aplūkoti frazeoloģismi kā savdabīgs leksikas komponents un sastatīti frazeoloģismu piemēri latviešu un lietuviešu valodā.

  Pēc nodarbības sākās HAJ izlaidums un sertifikātu izsniegšana. Uz izlaidumu bija ieradies akadēmijas aizbildnis, režisors un sabiedriskais darbinieks Jānis Streičs.  Savā uzrunā viņš izteica jauniešiem vairākas noderīgas dzīves skolas atziņas. Veiksmīgu studiju un mācību gaitu vēlējumus jaunieši saņēma no Humanitārās fakultātes dekānes Valentīnas Liepas, bet DU kā ļoti labu studiju vietu ar ģimenisku atmosfēru un individuālu pieeju katram studentam jauniešiem prezentēja universitātes Studentu padomes un HF Domes pārstāvis Jānis Briška.

  Par vismaz 8 lekciju apmeklējumu studiju gada laikā sertifikātus saņēma 42 jaunieši. Anketās par HAJ iespaidiem 12 no akadēmijas beidzējiem, kas šogad ir 12. klases skolnieki, norādīja, ka studēs DU. Savukārt 10. un 11. klases jaunieši plāno apmeklēt akadēmiju nākamgad.

  Nodarbību noslēgumā aizpildītajās anketās par HAJ darba vērtējumu izteiktie viedokļi liecina, ka akadēmijas dalībniekiem gada laikā bijis daudz jaunu iespaidu. Jaunieši raksta:„Ļoti patika lekcijas, kurās piedalījās ārzemju jaunieši. Tās rada iespaidu un jaunas emocijas par citām valstīm un kultūrām”; „Spilgtākais iespaids – jauni paziņas”.
  Daudz atzinības vārdu anketās veltīts pasniedzēju darbam: „Ļoti kvalificēti pasniedzēji, prot pievērst jauniešu uzmanību”; „Spilgtākais iespaids bija Jāzepa Pīgožņa stāstījums par tēvu un dēlu, kas nopirka zirgu. Morāle bija – visus nav iespējams uzklausīt, izvēle jāizdara pašiem”; „Visspilgtāk atmiņā palika spāņu valodas nodarbības (varbūt tāpēc, ka bija spāņu puišiJ). Ļoti patika arī vācu valodas nodarbība. Patika arī Otto Ozola un Jāņa Streiča lekcijas”; „Patika zviedru valodas pasniedzēja, ārzemju studenti”, „Ļoti jauki, mīļi pasniedzēji”; „Ļoti patika un palika atmiņā lekcijas ar Poļanska kungu un Ilonu Ļahu”.
  Anketās uzskaitīti ieguvumi, studējot HAJ, un izteikti vēlējumi: „Šī akadēmija bija ļoti vērtīga un interesanta pieredze. Saglabājiet savu degsmi un pozitīvismu, lai nākamgad akadēmija būtu tikpat aizraujoša”; „Vairāk valodu, mazāk vēstures!!! Un galvenais – turpināt darbu, jo jauniešiem tas nepieciešams”; „Vadīt nodarbības dažādās auditorijās un arī kaut kur ārpus DU”; „Es ieguvu daudz jaunu zināšanu par latviešu literatūru”; „Daudz pacietības! Lai viss izdodas! Un lai arī nākamgad mēs varētu apmeklēt lekcijas”; „Paldies jums par šiem trim gadiem kopā”; „Viss ļoti patika. Daudz ko jaunu uzzināju, bet galvenais, ko man deva HAJ, ir pārliecība par manas nākotnes profesijas izvēli”; „Lai veicas un lai izdodas jaunu aktivitāšu organizēšana jauniešiem!”.

  Paldies jums, jaunieši, par sadarbību!

  Uz tikšanos rudenī DU studentu vai HAJ klausītāju statusā!

  HAJ darbību atbalstīja:

  5598-6204-s5696-6318-s

  Papildus informācija:
  prof. Maija Burima
  HAJ vadītāja
  t.: 654 24238
  e-pasts: maija.burima@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 1 2 3

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!