• A- A A+
 • Noritēja ”DU studentu sporta festivāls”

  Aktualizēts 08.10.2020 14:32

  23. septembrī Starptautiskās universitāšu sporta dienas (IDUS; International Day of University Sport) ietvaros Daugavpils Universitātē Parādes ielā 1 norisinājās Studentu sporta festivāls, ko organizēja Izglītības un vadības fakultātes Sporta katedrā sadarbībā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību (LASS).

  Starptautiskā universitāšu sporta diena jau kopš 2016. gada visā pasaulē tiek svinēta 20. septembrī. Akcijas autori ir Starptautiskā Universitāšu sporta savienība (FISU) un Eiropas Universitāšu sporta savienība (EUSA).

  Šogad Latvijā pirmo reizi tā tika svinēta kuplā dalībnieku skaitā no desmit dažādām augstskolām (Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Daugavpils Universitāte (DU), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), Liepājas Universitāte (LiepU), Vidzemes Augstskola (ViA), Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) un Transporta un sakaru institūts (TSI).

  ”DU studentu sporta festivāls” tika organizēts kā sportisks un atraktīvs pasākums visiem interesentiem, kas vēlējās iesaistīties studējošo starptautiskā sporta kustībā un apliecināt savas fiziskās un intelektuālās spējas vairākās sporta aktivitātēs.

  Festivālā piedalījās studējošo komandas 6 dalībnieku sastāvā: ”Loxi”, ”Brīniškīgās pienenes un Jānis”, ”Topovie”, ”Tūristi”, ”Pozitīvie” u.c.

  Pasākuma sākumā dalībniekiem tika novadīta jautrā iesildīšanās, lai izkustētos un aktīvi iesaistītos organizētajās aktivitātēs. Studējošajiem tika piedāvāta iespēja piedalīties netradicionālajā spēlē Towell ball (Dvieļu bumba), spēlējot pēc kārtas ar visām komandām, un Šķēršļu joslā ar dažādām atraktīvajām aktivitātēm (šķēršļu pārvarēšana, skrējiens ar lecamauklu, skrējiens ar vingrošanas apli, pārvietošanās pa nelīdzenu reljefu u.c.), kurās bija svarīgs gan komandas rezultāts, gan individuālais ieguldījums tajā.

  Sportiskajā atmosfērā komandu dalībniekiem bija iespēja apmainīties ar pozitīvu noskaņojumu, atbalstošu rīcību un azartu, kas vēl vairāk saliedēja studējošos un ļāva izjust vienotību par spīti sociālajai distancei. Komandu iegūtās vietas veicināja studējošo interesi un vēlmi turpināt iesāktās tradīcijas veselīga dzīvesveida izkopšanā Daugavpils Universitātē. Pasākumā nebija zaudētāju, bet tikai vinnētāji, kas labā gaisotnē pavadīja laiku kopā ar saviem biedriem. Sporta festivāls raisīja studējošajos daudz pozitīvu emociju un pārliecību par savām spējām. Savukārt festivāla viesiem un citiem interesentiem tika piedāvāta iespēja iepazīt Daugavpils Universitātes studentu sportu un iespējas, ko tas sniedz.

  Pasākuma beigās dalībnieki apsolīja tikties nākamajos sporta svētkos, lai atbalstītu un stiprinātu sporta tradīcijas Daugavpils Universitātē.

   

  Sporta katedras vadītāja p.i.

  Dr.psych. Aļona Korniševa

  alona.korniseva@du.lv

  t. 26219848

   

   

   

   

   

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Oktobris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!