• A- A A+
 • Noritēja DU Bibliotēkas akreditācija

  Aktualizēts 15.06.2017 03:25

  2017. gada 6. martā Daugavpils Universitātes Bibliotēku apmeklēja Bibliotēku akreditācijas komisija.

  Komisija apmeklēja Humanitāro un mākslu zinātņu lasītavu, Humanitāro un mākslu zinātņu abonementu, Bibliogrāfijas un informācijas sektoru, Lasītavu un Abonementu. Komisija izvērtēja Bibliotēkas atbilstību bibliotēku akreditācijas nosacījumiem. Tā vērtēja bibliotēkas darbības stratēģiju; personālu; finansiālo nodrošinājumu; darbības pamatrādītāju dinamiku; informācijas resursu un krājuma attīstību; informācijas tehnoloģiju un pakalpojumu attīstību ; publicitāti; lietotājiem sniegto pakalpojumu pieejamību; bibliotēkas infrastruktūru un tehnisko stāvokli.

  Kopumā Bibliotēkas darbs tika novērtēts pozitīvi. Komisijas locekļi atzīmēja, ka Bibliotēka ir labi sagatavota akreditācijas procesam: ir izpildīti visi iepriekšējās akreditācijas ieteikumi , ir izstrādāti un apstiprināti iekšējie normatīvie un plānošanas dokumenti, darbinieku profesionālā kompetence ir pietiekami augsta, bibliotēka plaši izmanto Bibliotēku informācijas sistēmas ALISE piedāvāto moduļu iespējas, sagatavo un izdod DU zinātnieku biobibliogrāfiskos rādītājus, daudzi darbības procesi ir automatizēti, lietotājiem ir pieejams Starpbibliotēku abonements un attālinātie pakalpojumi; notiek informācijas pratības mācības ,bibliotēkas telpas, to tehniskais stāvoklis un aprīkojums ļauj sniegt kvalitatīvus un daudzveidīgus bibliotekāros pakalpojumus. Bibliotēkas akreditācijas gaitā tika norādīts arī uz darba jomām, kurām būtu jāpievērš lielāka uzmanība nākotnē.

  Akreditācijas rezultātā Bibliotēka saņēma Kultūras ministres parakstītu Akreditācijas apliecību. Bibliotēka akreditēta uz maksimālo termiņu – 5 gadiem, līdz 2022. gada 16. maijam.

  Bibliotēku akreditācija notiek reizi 5 gados. Latvijas Bibliotēku padomes izveidotā Bibliotēku akreditācijas komisija veic Latvijas bibliotēku akreditāciju, kuras kārtība ir noteikta Bibliotēku likumā un LR Ministru kabineta noteikumos Nr. 709 “Bibliotēku akreditācijas noteikumi”. Augstskolu bibliotēku akreditāciju veic Augstskolu, zinātnisko un speciālo bibliotēku apakškomisija. Tā sagatavo atzinumu, kuru apstiprina Latvijas Bibliotēku padome.

  Papildu informācija:

  Regīna Tereščenkova
  DU Bibliotēkas direktore
  E-pasts: regina.terescenkova@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Marts >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!