• A- A A+
 • No 2017. gada 6. aprīļa līdz 7. aprīlim DU notika 59. starptautiskā zinātniskā konference

  Aktualizēts 11.04.2017 13:38

  Lai veicinātu zinātnes un ilgtspējīgu augstākās izglītības attīstību, Daugavpils Universitāte katru gadu aktīvi organizē starptautiskās konferences. 6. – 7. aprīlī  jau 59. reizi Daugavpils Universitātē pulcējās zinātnieki, pētnieki un studenti no septiņu valstu augstskolām un zinātniski pētnieciskajiem centriem, lai dalītos savā pieredzē, prezentētu pētījumus un diskutētu par jaunākajām tendencēm dažādās zinātņu nozarēs.
  Daugavpils Universitātes 59. starptautiskās zinātniskās konferences atklāšanā viesus uzrunāja Daugavpils Universitātes zinātņu prorektore, profesore, Dr. biol. Inese Kokina.

  Daugavpils Universitātes zinātņu prorektore, profesore, Dr. biol. Inese Kokina  konferences plenārsēdes sākumā pasniedza Daugavpils Universitātes Goda doktora diplomus:

  • Nacionālās Taicung Izglītības Universitātes (Taivāna) Ph. D. profesoram Ming-Jen Čuang par izciliem zinātniskajiem sasniegumiem mūzikas pedagoģijas jomā un ieguldījumu Daugavpils Universitātes starptautiskās atpazīstamības veicināšanā;
  • Dabas izpētes centra (Lietuva) Habil. Dr. vadošajam pētniekam Daliusam Butkauskas par izciliem zinātniskajiem sasniegumiem ģenētikas jomā un ieguldījumu Daugavpils Universitātes starptautiskās atpazīstamības veicināšanā;

  Plenārsēdē ar ziņojumiem uzstājās DU Goda doktora diplomu saņēmēji un Gada balvas zinātnē 2016 ieguvēja, Humanitāro un sociālo zinātņu institūta profesore Dr. psych. Anita Pipere.

  Divu dienu laikā konferences darbs norisinājās 28 sekcijās dažādās zinātņu nozarēs. Visplašāk pārstāvētās sekcijas bija Veselības zinātnēs un Tiesību zinātnēs. Paralēli konferences darba grupu norisei, 7. aprīlī notika Daugavpils Universitātes Valsts pētījumu programmas EKOSOC-LV projektu Nr. 5.2.9. „Sociālās apziņas izmaiņu ietekme uz ekosistēmas pakalpojumu ilgtspējīgu nodrošinājumu”, Nr. 5.2.3. “Latvijas lauku un reģionālās attīstības procesi un iespējas zināšanu ekonomikas kontekstā” darba grupas “Tautsaimniecības transformācija, gudra izaugsme, pārvaldība un tiesiskais ietvars valsts un sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai” un projekta “Metodes IIA (ilgtspējīgas izglītības attīstībai)-kompetences un programmas (Methods for ESD-competencies and curricula 2015-1-DE02-KA202346)” sēde.

  Daugavpils Universitātē docētāju un studējošo zinātniskās konferences notiek kopš 1958. gada. Tajās piedalās gan studējošie, gan arī ievērojami zinātnieki, pētnieki no dažādām pasaules valstīm. Daugavpils Universitātes 59. starptautiskās zinātniskās konferences pētījumu tematika bija ļoti plaša – eksaktās, humanitārās, izglītības, veselības, mākslas un sociālo zinātņu jomas.

  Konferences sekcijas: Vēsture un kultūras vēsture; Filoloģija: pētījumi, aktualitātes un diskurss; Literatūrzinātne; Menedžments; Finanšu un saimnieciskās darbības analīzes jautājumi; Izglītība ilgtspējīgai attīstībai; Pedagoģija; Psiholoģijas aktuālās problēmas; Matemātika; Fizika; Datorzinātnes tehnoloģijas un programmēšana; Ķīmija un bioanalītika; Bioloģija; Iekšējie ūdeņi, to resursi un vides kvalitāte; Kvartārvides pētījumi; Dabas aizsardzība un vides plānošana; Mūzikas zinātne: pētījumi un pieredze; Māksla Latvijā: tradicionālais un laikmetīgais; Veselības zinātnes; Civiltiesības; Krimināltiesības un policijas tiesības.

  Kopumā šī gada konferencē piedalījās vairāk nekā 320 dalībnieki no 7 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Bulgārijas, Polijas, Krievijas, Vācijas, Taivānas.

  FOTOGALERIJA

  Papildu informācija:
  Zinātņu daļa
  Daugavpils Universitāte
  Vienības iela 13
  Daugavpils, LV 5401
  Tālr.: (+371) 65425652
  e-pasts: konference@dukonference.lv
  www.dukonference.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!