• A- A A+
 • Mācību nometne “Hromatogrāfija un masspektrometrija – starpdisciplināra pieredzes apmaiņa III“

  Aktualizēts 28.08.2019 13:12

  No šī gada 22. līdz 24. augustam Daugavpils Universitātes Studiju un pētniecības centrā “Ilgas” notika trešā vasaras mācību nometne “Hromatogrāfija un masspektrometrija – starpdisciplināra pieredzes apmaiņa III“.

  Nometnē piedalījās vairāk kā 30 cilvēki, tajā skaitā Latvijas universitāšu un institūtu pārstāvji (piemēram, Latvijas Universitātes Ķīmiskās fizikas institūts, Rīgas Tehniskās universitātes Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūts), uzņēmumu (SIA “Daugavpils Ūdens”, SIA ”Vides Konsultāciju birojs”) darbinieki, doktoranti, praktizējošie ķīmiķi un vecāko kursu studenti, kurus interesē hromatogrāfija.

  Nodarbības vadīja nozares eksperti: Dr. Chem. Riin Rebane no Igaunijas lasīja lekcijas ar nosaukumu “Brief overview of validation parameters for chromatography” un “Example: practical aspects of method validation”; savukārt Dr. Chem. Lukas Taujenis no Lietuvas prezentēja lekcijas ar nosaukumu “Introduction to mass spectrometry” un “Mass spectrometry for proteomics”.

  Nometnes laikā dalībnieki ieguva plašāku informāciju par gāzu un šķidrumu hromotogrāfiju, masspektrometriju, uzzināja par laboratoriju praksi, biežāko kļūdu cēloņiem, kā arī paši veica praktiskos darbus. Vasaras nometnes noslēgumā tika izsniegti sertifikāti.

  Papildus informācija:
  Sergejs Osipovs
  Daugavpils Universitātes
  Ģeogrāfijas un ķīmijas katedra
  t.: 26163221
  e-pasts: sergejs.osipovs@du.lv
  www.training.chromatography.du.lv

   

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!