• A- A A+
 • Lūcijas dienas pasākums DU Humanitārajā fakultātē

  Aktualizēts 18.12.2018 10:43

  Lūcijas dienā – 13. decembra rītā – Daugavpils Universitātes (DU) zviedru valodas studējošie, tērpušies baltos tērpos, svecēm rokās un dziedot tradicionālas Lūcijas dienas dziesmas, apmeklēja citu DU Humanitārās fakultātes studentu, docētāju un darbinieku nodarbības. Lūcijas dienas pasākumi notiek, lai simboliski nestu gaismu gada tumšākā laikā.

  Šogad Lūcijas dienā iesaistījās 22 akadēmiskā bakalaura studiju programmas “Filoloģija” un profesionālā maģistra studiju programmas “Tulks, tulkotājs” zviedru valodu studējošie. Par Lūciju – meiteni, kurai galvā tiek likts kronis ar degošām svecēm, – tika izraudzīta bakalaura studiju programmas “Filoloģija” (angļu filoloģija ar zviedru valodu) 2. kursa studente Helēna Špakovska. Pateicamies ikvienam par sirsnīgo sagaidīšanu!

  No 10. līdz 14. decembrim bakalaura studiju programmas “Filoloģija” zviedru valodas studenti piedalījās arī citās ar Zviedrijas kultūru saistītās aktivitātēs. 1. un 2. kurss veidoja afišas par zviedru ēdienu, tradīcijām un svētkiem, savukārt 3. kursa studējošie prezentēja savus pētījumus par zviedru literatūru. 11. decembrī 1.–3. kursa studenti apvienoja spēkus, lai jauktās komandās atbildētu uz viktorīnas jautājumiem par Zviedrijas politiku, izglītību, mūziku, personībām, dabu un citām tēmām.

  Papildu informācija:
  Zane Vaļule
  DU Humanitārās fakultātes
  Svešvalodu katedras viesasistente
  zane.valule@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!