• A- A A+
 • Latvijas Nacionālajā arhīvā prezentēta DU Vēstures katedras profesora Aleksandra Ivanova monogrāfija

  Aktualizēts 02.10.2019 11:47

  2019.gada 24. septembrī Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva starptautisko zinātnisko lasījumu „Dokumentārā mantojuma bagātības Latvijas arhīvos” ietvaros tika prezentēta DU Vēstures katedras profesora Aleksandra Ivanova monogrāfija „Latvijas arheogrāfija”.

  Arheogrāfija ir svarīga vēstures zinātnes palīgnozare, kas nodarbojas ar vēstures avotu publikācijas teoriju un praksi. Līdz šim arheogrāfija Latvijā bijusi nepelnīti aizmirsta, kaut arī tā ir tieši saistīta ar sabiedrības vēsturiskās apziņas veidošanos un attīstību un nopietni ietekmē kultūras un vēstures pētniecības norisi. Kā atzīmē viens no monogrāfijas recenzentiem – Latvijas Universitātes profesors, vēsturnieks Ēriks Jēkabsons, „šis ir pirmais un līdz šim vienīgais šāda veida darbs Latvijas vēstures zinātnē, kurš ieņems tajā paliekošu vietu un vismaz pārredzamā laikā kalpos par etalonu. Tas ir sarakstīts profesionāli un ļoti augstā līmenī. Darbs ir nozīmīgs ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas reģiona vēstures zinātnē.”

  Izdevums ir autora ilggadīgu pētījumu rezultāts, kas tapis sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu.  Monogrāfiju veido trīs daļas: pētījums par Latvijas arheogrāfijas attīstību, ieteikumi nacionālā dokumentārā mantojuma edīcijai, kas kalpos kā vērtīgs atbalsts ikvienam pētniekam, kā arī apjomīga bibliogrāfija.

  Unikāls pētījums par nacionālā dokumentārā mantojuma saglabāšanas, pētniecības un popularizēšanas pieredzi Latvijā ir nācis klajā kā veltījums  Latvijas Nacionālā arhīva 100. jubilejā.

  Informacija atrodama https://www.arhivi.gov.lv/news.aspx?groupId=1&id=353

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Februāris >
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!