• A- A A+
 • Konferencē iezīmēs pārmaiņas augstākajā izglītībā

  Aktualizēts 27.10.2021 21:40

  Vai Latvijas augstskolas spēj sniegt kvalitatīvu un konkurētspējīgu izglītību? Kā pārmaiņas likumdošanā ietekmējušas augstskolas pēdējo gadu laikā? Kādi priekšnoteikumi jāievēro, lai augstākā izglītība saglabātu savu nozīmību kā Latvijas eksporta prece? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem 28. oktobrī radīsim Daugavpils Universitātes (DU) organizētajā tiešsaistes un klātienes konferencē “Par pārmaiņām augstākajā izglītībā”.

  Konference, kas “zaļajā” režīmā norisināsies Latgales vēstniecībā “Gors” un tiešsaistē, visas dienas garumā, no plkst. 10.30 līdz 16.30. Akadēmiskās vides pārstāvji, izglītības politikas veidotāji un uzņēmēji diskutēs trīs paneļos.

  Pirmajā diskusiju panelī: “Augstākā izglītība – vieta mācībām, inovācijām, zināšanu apmaiņai un starptautiskās sadarbības veicināšanai” piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāte, Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētāja vietniece Dace Melnbārde, DU rektore, prof. Irēna Kokina, Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietnieks un Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā projektu vadītājs Latgales reģionā Vadims Murašovs, kā arī Tartu Universitātes profesors un LU asociētais profesors Indriķis Krams.

  “Izglītības nozares veiksmīgu attīstību nodrošina spēja pielāgoties un sekot līdzi jaunākajām tendencēm un izaicinājumiem pasaulē. Pēdējie gadi, kad mēs dzīvojam COVID 19 apstākļos ir pierādījuši, ka dzīve mainās vēl straujāk nekā līdz šim. Būtiski panākt, lai pārmaiņas izglītības jomā, ir harmonijā ar izmaiņām darba tirgū un dzīve kopumā, kā arī stiprina studiju procesa kvalitāti un garantē konkurētspēju starptautiskajā mērogā,” uz konferenci aicina Daugavpils Universitātes rektore Irēna Kokina.

  Konferences moderators, žurnālists Haralds Burkovskis: “Izglītība ir viens no stūrakmeņiem, ne vien kāda reģiona, bet visas valsts attīstības pamatā. Konferences mērķis ir aktualizēt jautājumus gan par to, kur atrodas mūsu augstākā izglītība mūsdienu mainīgajos apstākļos, gan to, kādi ir “mājasdarbi” jāveic, lai tā attīstītos, nodrošinot kvalitāti un pieejamību Latvijas studentiem, kā arī būtu spēcīga eksporta “prece”.

  Otrais diskusiju bloks aptvers jautājumus par augstāko izglītību Latvijā, kurā ar pārdomām dalīsies Saeimas deputāts Arvils Ašeradens, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes galvenais ekonomists Oļegs Krasnopjorovs, Akadēmiskās informācijas centra valdes priekšsēdētāja Baiba Ramiņa, DU zinātņu prorektors, prof. Arvīds Barševskis, kā arī DU doktorantūras studente Liene Leikuma-Rimicāne.

  Savukārt, trešā un noslēdzošā diskusija veltīta augstākās izglītības jautājumam Latgalē – ko sagaidīt no nākamajiem 100? Diskusijas dalībnieki: DU studiju prorektore, akadēmiķe, prof. Maija Burima, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektore Iveta Mietule, Daugavpils pašvaldības Attīstības departamenta vadītāja Daina Kriviņa, “SAF tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, kā arī Latgales plānošanas reģiona Attīstības Padomes priekšsēdētājs un Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.

  Pasākums klātienē norisināsies valstī noteiktajā “zaļajā režīmā”, kas nozīmē, ka viesiem obligāti jāuzrāda derīgs, digitālais Covid-19 sertifikāts par pilna vakcinēšanās kursa pabeigšanu vai Covid-19 pārslimošanu pēdējo sešu mēnešu laikā. Plašāka informācija par konferenci un reģistrāciju, tiešsaistes translācijām: www.du2021.lv. Konference norisinās projekta “Daugavpils Universitātes pārvaldības un vadības kompetenču pilnveidošana” ietvaros.

   

  Papildu informācija:

  Gita Sauka,

  sabiedrisko attiecību konsultante

  mob. 28326828; e-pasts: gita.sauka@onecom-latvia.com

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!