• A- A A+
 • Ķīniešu pavasara svētki Daugavpils Universitātē

  Aktualizēts 09.03.2018 11:49

  Nesen aizvadītais ķīniešu Jaunais gads ir visnozīmīgākie gadskārtu svētki Ķīnā. 10. februārī Rīgas Lielajā ģildē notika Ķīniešu pavasara svētku gadatirgus (Latvian Happy Spring Festival Temple Fair), ko rīkoja Ķīnas Tautas Republikas vēstniecība Latvijā, Latvijas Ārzemju ķīniešu asociācija, Latvijas Universitātes Konfūcija institūts, Latvijas Ķīnas studiju asociācija. Gadatirgū piedalījās vairāki simti viesu, tostarp arī 23 Daugavpils Universitātes (DU) Konfūcija klases studējošie.

  Pavasara svētku interesenti tika aicināti iepazīt Sudžou (Suzhou) pilsētas reģiona kultūras mantojumu – tādus meistardarbus kā dažāda veida izšuvumus, griezumus (papīra, riekstu u. c.), māla statuetes un krāsainos lukturus. Latvijas Universitātes Konfūcija institūta brīvprātīgie pasniedzēji no Ķīnas stāstīja par arodu meistariem, viņu darbiem un aktīvākajiem dalībniekiem pasniedza dāvanas. Svētku viesi piedalījās dažādās rotaļās, baudīja ķīniešu tradicionālo virtuvi.

  Pēc svētku gadatirgus klātesošie vēroja Šanhajas kultūras un mākslas trupas folkloras priekšnesumu. Viņa Ekselence Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Huans Juns (Huang Yong) sveica viesus un uzsvēra, ka pavasara svētki ir ne tikai ķīniešu tradicionālās kultūras vizītkarte, bet arī draudzības tilts starp Ķīnu un Latviju.

  22. februārī Ķīniešu pavasara svētku aktivitātes notika arī DU Konfūcija klasē ķīniešu valodas un kultūras nodarbību kursantiem un ķīniešu valodas interesentiem, ko organizēja DU Humanitārās fakultātes Svešvalodu katedras brīvprātīgās pasniedzējas Suņ Sjao (Sun Xiao) un Bai Bingjū (Bai Bingyu). Ievērojot ķīniešu paražas, pasniedzējas pasākuma dalībniekiem dāvināja sarkanas aploksnes ar laba vēlējumiem. Jaunais gads ķīniešu mājās ienāk ar īpašu tradicionālo svētku ēdienu – klimpām. Pasniedzēja Suņ Sjao (Sun Xiao) klātesošos iepazīstināja ar Ķīniešu pavasara svētku tradīcijām, uzdāvināja laternas un iemācīja Jaunā gada dziesmu. Visi vēlēja cits citam laimi un izbaudīja svētku atmosfēru. Pasniedzēja Bai Bingjū (Bai Bingyu) vadīja tematisku nodarbību par ķīniešu sadzīves kultūras tradīcijām, pastāstīja par ķīniešu gada rituma svētku paradumiem, kā arī klātesošos iesaistīja aizraujošā ķīniešu tradicionālo klimpu pagatavošanas procesā.

  Ķīniešu pavasara svētki DU Konfūcija klasē tika aizvadīti atraktīvā gaisotnē, atzinīgi novērtējot iespēju iepazīt ķīniešu tradicionālās kultūras kolorītu.

  Papildu informācija:
  DU Svešvalodu katedra
  e-pasts: svesvalodukatedra@du.lv
  tālr.: 65422994

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!