• A- A A+
 • Jauns Eiropas dzimšanas kohortas pētījums “Growing Up in Digital Europe” (GUIDE), ir iekļauts 2021. gada ESFRI ceļvedī

  Aktualizēts 06.07.2021 09:01

  “Growing Up in Digital Europe” (GUIDE), kas ir pirmais Eiropas starpvalstu dzimšanas kohortas pētījums, tika iekļauts 2021. gada Eiropas Pētniecības infrastruktūru stratēģijas foruma (ESFRI) ceļvedī. GUIDE kopīgi koordinē pētnieku grupas Dublinas Universitātes koledžā (UCD) Īrijā un Mančestras Metropolitēna universitātē (MMU) Lielbritānijā. Šīs komandas vada asociētā profesore Dženifera Simonda (UCD) un profesors Gerijs Polloks (MMU). “Growing Up in Digital Europe” ir Eiropas pirmais salīdzinošais kohortas pētījums par bērnu labklājību no dzimšanas līdz 24 gadu vecumam. Tas būs svarīgs pamats, izstrādājot sociālo politiku bērniem, jauniešiem un ģimenēm visā Eiropā daudzus gadus. GUIDE veidos paātrināta kohortu aptauja, kurā būs iekļauti gan jaundzimušie, gan skolas vecuma bērni. Veicot paralēlo pētījumu divās grupās (jaundzimušie un agrīnā skolas vecuma bērni), būs iespējams salīdzināt datus jau pētījuma sākumposmā.

  GUIDE jau ir saņēmis ES finansējumu, lai novērtētu tā iespējamību (MYWEB), izstrādātu pētniecības plānu un biznesa plānu (ECDP) un iniciētu pētījumus (COORDINATE). Paredzēts, ka GUIDE aptauja sāksies 21. gadsimta 20. gadu vidū un turpināsies līdz 50. gadu sākumam. Šis nozīmīgais garengriezuma pētījums radīs saskaņotus datus par partnervalstīm, ļaujot precīzi starpvalstu mērogā salīdzināt vides un sociālos cēloņsakarības faktorus un bērnu labklājības līmeni. GUIDE apstiprināšanu ESFRI ceļvedī veicināja arī Daugavpils Universitātes Humanitāro un Sociālo zinātņu institūta pētnieku aktīva darbība MYWEB un ECDP projektos, sadarbojoties ar pētniekiem un politikas veidotājiem Latvijā un ārzemēs.

   

  Papildu informācija:

  Prof. Anita Stašulāne

  anita.stasulane@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Jūlijs >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!