• A- A A+
 • Pirmo reizi Daugavpils Universitātē notika Jauno zinātnieku konkurss vidusskolu skolēniem

  Aktualizēts 29.05.2017 10:33

  Šī gada 26. maijā Daugavpils Universitātē pirmo reizi notika jauno zinātnieku konkurss vidusskolu skolēniem. Konkursu rīkoja Daugavpils Universitātes Zinātņu daļa Nordplus projekta „BaltNord zinātnes komunikācijas tīkls” ietvaros.

  Konkursā tika aicināti piedalīties Daugavpils vispārizglītojošo izglītības iestāžu 10. -12. klašu skolēni un skolotāji, kuri veic pētījumus kādā no zinātnes jomām, piemēram, dabaszinātnes, socioloģija, humanitārās zinātnes, tehnoloģijas, medicīna, matemātika.

  Kopumā organizētāji saņēma 14 pieteikumus no četrām izglītības iestādēm: Vaboles vidusskolas, Daugavpils 12.,13. un 16.vidusskolas. Skolēni pieteica tēmas tādās jomās kā ģeogrāfija, veselības mācība, filoloģija, fizika, ķīmija.

  Jauno zinātnieku konkurss skolēniem tika veidots līdzīgi starptautiski atpazīstamajam FameLab, kas ir zinātnisko sarunu konkurss, kur dalībniekiem 3 minūtēs jāprezentē zinātnē svarīgas tēmas angļu valodā.

  Šī skolēnu konkursa gadījumā dalībnieki varēja prezentēt savas pētījuma tēmas latviešu valodā. Uzstāšanās laikā nedrīkstēja izmantot PowerPoint, citas elektroniska veida prezentācijas vai audio ierakstus. Tika atļauts izmantot palīgmateriālus, bet tikai pašu rokām atnestos rekvizītus. Prezentācijām bija jābūt aizraujošām un sarežģītās tēmas bija jāizklāsta viegli saprotamā veidā. Žūrija vērtēja prezentāciju saturu, skaidrību un harizmu, kā arī dalībnieku komunikāciju prasmes ar auditoriju.

  Konkursa žūrijas sastāvā bija četri DU dažādu jomu pārstāvji (fizika, bioloģija, filoloģija un socioloģija, fizioterapija), kas izvērtēja visu dalībnieku prezentācijas un noteica uzvarētājus. Par konkursa uzvarētāju vienbalsīgi tika atzīts Arnis Lociks no Daugavpils 12. vidusskolas 11. klases. Viņš aizraujoši un intriģējoši izstāstīja par savu pētījumu “Gaismas un siltuma taupīšanas iespējas izmantojot būvju jumtus”.  Godalgotas vietas saņēma arī citi dalībnieki: Solvita Koreņika, Karina Tuvakina, Svetlana Bogdanova. Savukārt atzinību par viszinātniskāko prezentāciju saņēma 13. vidusskolas skolnieces Elīna Lipska, Alisa Gabdrahmanova, Diana Gabdrahmanova par pētījumu “ZnO un ZnO/Ag nanostruktūru iegūšana, to antibakteriālās īpašības”, bet atzinību par harizmātiskāko prezentāciju saņēma Sandis Veliks par pētījumu “Latvijas iedzīvotāju attieksme pret mūsdienu bēgļu problēmu Eiropā”. Visi dalībnieki saņēma atzinības un veicinošās balvas no Daugavpils Universitātes.

  Ņemot vērā skolēnu un skolotāju pozitīvās atsauksmes par konkursu, šis zinātnes komunikācijas pasākums varētu kļūt par jauku ikgadēju tradīciju Daugavpils Universitātē.

  Pasākuma organizētāji izsaka pateicību pasākuma vadītājai Zane Zariņai un MMF studentei Ilmai Kupcovai par brīvprātīgu aktīvu iesaistīšanos konkursa vadīšanā, kā arī ikvienam skolotājam, kurš atbalstīja un sagatavoja skolēnus konkursam.

  Vairāk informācijas:
  Projekta vadītāja
  Viktorija Cirse
  E-pasts: viktorija.cirse@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!