• A- A A+
 • Jaunieši iepazīst Gruzijas valdzinājumu un Vācijas iespējas

  Aktualizēts 20.11.2013 00:15

  9878-10981-mAutors: Maija Burima

  2013. gada 16. novembrī uz ceturtā studiju gada otro nodarbību ciklu bija sabraukuši Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārās fakultātes jauniešu interešu izglītības skolas „HUMANITĀRĀ AKADĒMIJA JAUNIEŠIEM” (HAJ) septiņdesmit dalībnieki. Nodarbības jauniešiem vadīja Gruzijas Zinātņu akadēmijas Šota Rustaveli Literatūras institūta pētniece, filoloģijas zinātņu doktore Irine Modebadze, DU Vācu filoloģijas katedras docētājiValentīna Taļerko, Nataļja Jundina, Antje Johanning-Radžiene un Humanitārās fakultātes Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra darbiniece Nataļja Demjaņenko.

  Rūpīgi sagatavotajā un saistošajā lekcijā par Gruzijas ainavu, cilvēkiem, vēsturi, kultūru un valodu profesore I. Mordebadze piedāvāja ne tikai priekšlasījumu, bet arī video komentāru, muzikālo un deju priekšnesumu ierakstus. Neviens no jauniešiem līdz šim nebija apmeklējis Gruziju, bet stereotipu un Latvijas veikalu piedāvājuma iespaidā Gruzija viņiem asociējās tikai ar vīnu. Lekcijas laikā HAJ dalībnieki iepazina Gruziju kā zemi ar ļoti senu un attīstītu kultūru, fascinējošu ainavu, reliģiska un militāra rakstura vēstures un arhitektūras pieminekļiem, seniem, bet pārsteidzoši meistarīgi veidotiem juvelierizstrādājumiem, daudzbalsīgajiem dziedājumiem. Nodarbības praktiskajā daļā vieslektore demonstrēja gruzīnu valodas alfabētu, mācīja gruzīnu valodas svarīgākos vārdos, kurus jaunieši ar lielu aizrautību atkārtoja. Lekcijas noslēgumā jaunieši uzdeva lektorei daudz jautājumu par gruzīnu sabiedrības paražām, precizēja lekcijā dzirdēto. Lektores aizrautība raisīja jauniešos simpātijas pret valsti, kas viņiem līdz šim nebija pazīstama.

  Nodarbība „Vācijas rallijs” tika veidota kā interaktīvs ceļojums pa deviņiem ar Vāciju saistītiem pieturpunktiem. Jauniešiem tika piedāvāts papildināt zināšanas par Vācijas valsti, kultūru, sabiedrību un iespējām, ko paver vācu valodas prasmes. Nodarbības laikā notika individuālais un grupu darbs, konkursi, video prezentācijas, jaunieši komunicēja ar viesprofesori Antji Johanning-Radžieni, izmēģinot savas iemaņas saprasties ar cilvēku, kam vācu valoda ir dzimtā valoda. Nodarbības noslēgumā aktīvākie dalībnieki saņēma balvas.

  Priecājamies, ka jauniešu acīs HAJ nodarbību laikā redzama degsme un ieinteresētības dzirkstis! Centīsimies, lai arī nākamā tikšanās reize būtu tikpat saistoša, piepildīta ar jaunām zināšanām un pārsteigumiem!

  Uz tikšanos 2013. gada 7. decembrī!

  Papildus informācija:
  Maija Burima
  „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” vadītāja
  t.: 654 24238
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!