• A- A A+
 • Izdota kolektīvā zinātniskā monogrāfija “Latvija. Zeme, daba, tauta, valsts”

  Aktualizēts 12.03.2018 15:43

  Aizvadītajā nedēļā, 2018. gada 9. martā Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā notika kolektīvās zinātniskās monogrāfijas “Latvija. Zeme, daba, tauta, valsts” atvēršanas svētki. Grāmatā ir apkopots jaunākais faktu materiāls un zinātniskās atziņas par Latvijas ģeoloģiju, ģeogrāfiju, dabu, sabiedrību, iedzīvotājiem, valsti un tās ilgtspējīgu attīstību.

  Monogrāfija ir apjomīgākais izdevums pēdējo 45 gadu laikā, kas teksta, attēlu, karšu tabulu un diagrammu veidā 800 lappusēs sniedz ieskatu plašā jautājumu lokā. Proti, grāmatu veido desmit lielas nodaļas – “Latvijas teritorija”, “Ģeoloģiskā vide un resursi”, “Atmosfēra”, “Virszemes ūdeņi”, “Dzīvības sfēra”, “Iedzīvotāji un apdzīvojums”, “Saimniecības ģeogrāfija un Latvijas vieta pasaulē”, “Ainavas”, “Dabas daudzveidības un kultūrvēsturiskās vērtības” un “Latvijas ilgtspējīga attīstība”.

  Monogrāfijas tapšanā bija iesaistīti vairāk nekā 60 Latvijā vadošie zinātnieki ģeoloģijā, ekoloģijā, ģeogrāfijā un vides zinātnē. Autoru skaitā ir arī DMF asoc. profesors Juris Soms. Monogrāfijai ir četri zinātniskie redaktori – Latvijas Universitātes profesori Oļģerts Nikodemus, Māris Kļaviņš, Vitālijs Zelčs un Zaiga Krišjāne.

  Monogrāfijas “Latvija. Zeme, daba, tauta, valsts” plānotā mērķauditorija ir plaša, jo tajā apkoptie fakti un zinātnieku pētījumi ir adresēti visiem Latvijas iedzīvotājiem, sevišķi atzīmējot skolotājus, zinātniekus un augstskolu pasniedzējus, studentus un valsts pārvaldes darbiniekus. Grāmata iznākusi 3000 eksemplāros, tā būs brīvi pieejama Latvijas bibliotēkās un skolās, arī Daugavpils Universitātes bibliotēkā.

  Paredzams, ka pēc monogrāfijas būs gaidāms liels pieprasījums, tāpēc grāmatas izdevēji un autori neizslēdz iespēju monogrāfiju izdot atkārtoti, kā arī sagatavot tās izdevumu angļu valodā.

  Monogrāfija “Latvija. Zeme, daba, tauta, valsts” ir veltīta Latvijas simtgadei un tās sagatavošana un izdošana tika īstenota ar Latvijas vides aizsardzības fonda, Vides aizsardzības reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Universitātes finansiālu atbalstu.

  Par monogrāfiju medijos:
  Monogrāfijā «Latvija. Zeme, daba, tauta, valsts» – viss par un ap Latviju

  Papildu informācija:
  Juris Soms
  e-pasts: juris.soms@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!