• A- A A+
 • Izdota Dr.iur. Anatolija Kriviņa monogrāfija

  Aktualizēts 28.12.2020 10:11

  2020. gada 23. decembrī izdota zinātniskā monogrāfija “Tiesību jēdziens un būtība“, kuras autors ir Daugavpils Universitātes asociētais profesors Dr.iur. Anatolijs Kriviņš.

  Grāmatas pamatā ir fundamentāls pētījums par tiesību izcelsmi, būtību un evolūciju no to pirmsākumiem līdz mūsdienām. Monogrāfijā ir sniegts iespējami neitrāls ieskats dažādu koncepciju argumentācijā, strukturējot svarīgāko tiesībfilozofisko materiālu četros blokos: formāli-hierarhiskā tiesību izpratne, socioloģiskā tiesību izpratne, psiholoģiski-antropoloģiskā tiesību izpratne un saturiski-filozofiskā tiesību izpratne. Minētā pieeja ļauj padziļināti izprast tiesību ģenēzi, to jēgu, saturu un nepieciešamību valstij, sabiedrībai un indivīdam. Grāmatas nodaļā “Kritiskā analīze un nākotnes vīzija” ir veikta dažādu strāvojumu kritiskā analīze un prezentēts autora personīgais skatījums uz tiesību jēdziena definēšanu un tiesību būtības izzināšanu, kā arī ieskicēta nākotnes vīzija tiesību teorijas attīstībā.

  Monogrāfijas recenzenti – Latvijas Zinātnes padomes eksperti profesors Dr.iur. Jānis Načisčionis un profesors Dr.iur. Vitolds Zahars, kā arī eksperts no zinātniskās institūcijas ārpus Latvijas – Kazimieras Simonavičius Universitātes profesors Dr.iur. Ryšardas Burda akcentē veiktā pētījuma būtiskumu. Profesors Dr.iur. V. Zahars uzsver, ka A. Kriviņa pētījums ir nozīmīgs pienesums Latvijas tiesību zinātnei – recenzents ir pārliecināts, ka minētā monogrāfija attaisnos tiesību jomas speciālistu un visu interesentu ekspektācijas, ņemot vērā tās saturu, apjomu un nepieciešamību. Profesors Dr.iur. R. Burda atzīmē, ka šis jauns un svarīgs darbs ir apsveicams ieguldījums tiesību zinātniskajā literatūrā.

  Izdevuma ievadvārdos pirmais Satversmes tiesas priekšsēdētājs profesors Dr.iur. Aivars Endziņš atzīmē, ka Dr.iur. A. Kriviņa grāmatas pamatā ir bagātīgs materiāls – gan Latvijas tiesību zinātnē tradicionālie romāņuģermāņu tiesību saimes, gan arī anglo-sakšu saimes teorētiķu darbi, kas piešķir monogrāfijai plašumu un svaigumu, ļauj iepazīties ar konkurējošiem argumentācijas veidiem un akcentē tiesiskās domas plurālismu. A. Endziņa ieskatā, monogrāfija “Tiesību jēdziens un būtība” iemantos popularitāti, veicinās topošo un praktizējošo juristu tiesībfilozofiskā redzesloka paplašināšanu, bagātinās lasītāja juridisko kultūru, pozitīvi ietekmēs nozīmīgu problēmu risināšanu.

  Monogrāfija ir paredzēta galvenokārt tiesību zinātnes programmās studējošajiem, kā arī praktizējošiem juristiem un visiem interesentiem.

  E-izdevums “Tiesību jēdziens un būtība” (ISBN 978-9934-23-245-9) pieejams tiešsaistē:

  https://www.researchgate.net/publication/347739703_Tiesibu_jedziens_un_butiba

   

  Informāciju sagatavoja:

  Daugavpils Universitātes
  Starptautisko un sabiedrisko attiecību daļa

  E-pasts: ssad[at]du.lv

   

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Janvāris >
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!