• A- A A+
 • IVF studentu leļļu izrāde „Īkstīte”

  Aktualizēts 10.04.2019 08:00

  Šī gada 3. aprīlī  Daugavpils Universitātes (DU) Izglītības un vadības fakultātes (IVF) Profesionālās augstākās izglītības bakalaura studijas programmas „Skolotājs” pirmā kursa studentiem bija iespēja īstenot kārtējo labdarības pasākumu „Bērnu muzikāli radošā darbība pirmsskolā-II” ietvaros. Šoreiz pirmā kursa studentes iepriecināja ar jauku priekšnesumu-leļļu izrādi „Īkstīte” 22. Daugavpils Pirmsskolas izglītības iestādes bērnus. Tuvojoties ieplānotājām pasākumam, studentes daudz strādāja pie pasakas satura, lai ieintegrētu pašizgatavotas lelles, veidotas leļļu kostīmus, dekorācijas un citu aprīkojumu, stiprinot jaunu zināšanu sasaisti ar personisko pieredzi un gūstot arī jaunu praktisko pieredzi.

  Pirmsskolā liela vērība jāpievērš bērnu vērtīborientācijas attīstībai, sociālās pieredzes un dzīves prasmju ieguvei. Katrā rotaļnodarbībā bērni apgūst jaunas zināšanas, prasmes, attieksmes. Par vērtībām nav jārunā pamācoši, bet tās atklājas, lasot pasakas, pārspriežot atgadījumus, un pats galvenais – sniedzot pozitīvu pieaugušā paraugu.

  Hansa Kristiana Andersena stāsts par mazmazītiņu meitenīti, kuru par sievu grib iegūt gan neglītais krupja dēls, gan neredzīgais bagātnieks kurmis, ir viena no populārākajām dāņu pasaku meistara novelēm. Tajā ir izteiktas daudzas dzīves vērtības un ir daudzas lietas par ko ne tikai bērniem pārdomāt, bet arī pieaugušajiem. Tajā ir atspoguļota mīlestība pret tuvāko, rūpes par otru, rūpes par nelaimē nonākušu, dzīvesprieks, labsirdība.

   Leļļu izrāde bija kā mēģinājums demonstrēt bērniem līdzjūtīgumu, laipnību un draudzīgumu, kas ir svarīgi, lai atbildētu uz neiecietību un vardarbību sabiedrībā; rosinātu savstarpējas palīdzības un komandas darba veidošanu; audzinātu cieņu pret citu cilvēku. Tādējādi, pasakas satura kontekstā, izmantojot lelles – studenti attēloja un dramatizēja mūžīgās  dzīves pamatvērtības. Pasākuma noslēgumā bērniem bija iespēja iepazīties ar aktieriem, kas izpildīja leļļu lomas, īstenoja muzikālo fonu un mainīja dekorācijas atbilstoši pasakas saturam.

  Sakām paldies 22. Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādes vadībai par ilgstošu un veiksmīgu sadarbību! Kā arī Daugavpils Universitātes vadībai par  atbalstu, nodrošinot transportu!

  Kontaktinformācija:
  IVF, PPP katedras docente, Dr. paed., Jeļena Badjanova
  Tālr.nr.: +371 26760050

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Jūlijs >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!