• A- A A+
 • Ir pieņemti grozījumi Augstskolu likumā – Daugavpils Universitātei BŪT!

  Aktualizēts 11.06.2021 13:45

  Šī gada 8. jūnijā Latvijas Republikas Saeima trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz mainīt augstskolu iekšējās pārvaldības modeli un rektoru ievēlēšanas kārtību, kā arī nosaka jaunu augstskolu tipoloģiju, nosakot konkrētus atbilstības kritērijus katram tipam.

  Sākotnēji Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātie Augstskolu likuma grozījumi paredzēja noteikt studentu kritērija slieksni – 4000 studentu augstākās izglītības iestādēs ar universitātes statusu. Tieši šāds kritērijs apdraudēja iespēju universitātes statusa saglabāšanai Daugavpils Universitātei un Liepājas Universitātei.

  Gan pašas universitātes, gan citas organizācijas vērsās pie Saeimas deputātiem un Izglītības un zinātnes ministrijas ar ierosinājumu atteikties no kvantitatīvā kritērija Augstskolu likumā, kas apdraud universitāšu pastāvēšanu reģionos. Apzinoties Daugavpils Universitātes ieguldījumu pilsētas un reģiona attīstībā, sarunu procesā par universitātes statusa saglabāšanu iesaistījās arī Daugavpils pilsētas dome. Vairākums Saeimas deputātu atbalstīja likuma grozījumus neiekļaujot tajos minimālā studentu skaita prasības.

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!