• A- A A+
 • Intelektuālais maratons Daugavpils Universitātē

  Aktualizēts 03.12.2018 11:31

  Aizvadītajā nedēļā, 28. novembrī, Daugavpils Universitātes telpās noritēja Latvijas simtgadei veltīta spēle “100 gadi ­– 100 jautājumos”. Spēles mērķis bija palīdzēt Daugavpils Universitātes studentiem, pilsētas skolēniem un visiem interesentiem iepazīties ar dzimtās zemes vēsturi un kultūru, celt savu patriotisku garu, sagaidot un nosvinot Latvijas simtgadi, palīdzēt sajust savu piederību šai valstij. Projekta grupa vēlējās sniegt Daugavpils un novada bērniem un jauniešiem priekšstatu par Latviju, tās kultūru un vēsturi kā daļu no Eiropas un pasaules kultūras un vēstures. Pastāstīt par Latvijas īpatnībām, par lietām, darbiem, cilvēkiem, ar kuriem mēs varam lepoties.

  Visām komandam bija jāatbild uz 100 jautājumiem, kuri bija sadalīti pa tematiem: Latvijas daba, Latvijas ģeogrāfija, Latvijas arhitektūra, Latvijas vēsture, Latvijas pilsētas, Ievērojamas personas, Mūzika un dejas, Literatūra un māksla, Sports, Ekonomika un ražotne. Lai atbildētu uz katru jautājumu, spēles dalībniekiem bija jāizvēlas viena no trim piedāvātām atbildēm.

  Spēle notika sīva cīņā, pēc pirmajiem 50 jautājumiem četras komandas ar vienādu punktu skaitu atradās līderpozīcijās. Viss izšķirās pēdējos desmit jautājumos. Šoreiz veiksme bija debitantu pusē. Pirmo vietu ar 74 pareizām atbildēm ieguva komanda „PK” (komandas kapteine Ieva Radiņa), kura pārstāvēja Mūzikas un mākslu fakultāti. Otro vietu ar 72 pareizām atbildēm ieguva komanda „Panteons” (komandas kapteinis Arturs Fišers), kuras sastāvā apvienojās Humanitārās un Dabaszinātnes un matematikas fakultāšu studenti. Trešo vietu, atpaliekot par vienu punktu no „Panteona”, izcīnīja Daugavpils Krievu liceja komanda (kapteine Jana Popova).

  Tuvākajā laikā DU „Studentu erudītu līga”plāno organizēt tradicionālo „Rektora kausu”. Organizatori  cer, ka tajā labprāt piedalīsies vēl vairāk dalībnieku.

  Šo projektu organizē un īsteno biedrības “Atklāsme” aktīvisti, kuriem palīdz intelektuālo spēļu kluba “Erudīts” un DU „Erudītu līgas” dalībnieki. Projekts top Latgales NVO projektu programmas 2018 ietvaros, ar Daugavpils NVO atbalsta centra un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

  DU Kultūras pētījumu centra pētnieks Žans Badins

  zans.badins@du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Jūlijs >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!