• A- A A+
 • Informatīvs pasākums “Daugavpils Universitāte – pašvaldību attīstībai”

  Aktualizēts 11.10.2012 16:02

  5461-6060-n

  Šī gada 10. maijā Daugavpils Universitātes Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts (DU TPK) organizēja informatīvu pasākumu Daugavpils pilsētas domes deputātiem un speciālistiem “Daugavpils Universitāte – pašvaldību attīstībai”. Pasākums organizēts sadarbības līguma ietvaros, kas noslēgts starp DU un Daugavpils pilsētas domi ilgtspējīgas attīstības sekmēšanai uzņēmējdarbības, izglītības un citās jomās.

  Pasākuma mērķis bija iepazīstināt pilsētas domes pārstāvjus – domes priekšsēdētāju, priekšsēdētājas vietniekus, deputātus, domes struktūrvienību vadītājus, izglītības pārvaldes pārstāvjus ar sniegtajiem pētniecības un citiem pakalpojumiem, kā arī ar iespējām turpmākai sadarbības veidošanai. Dalībniekus uzrunāja DU rektors prof. Arvīds Barševskis. Zinātņu prorektore asoc.prof. Elita Jermolajeva informēja par Daugavpils Universitātes sasniegumiem un tās realizētajiem projektiem, DU Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta pārstāve Viktorija Želtkova sniedza informāciju par TPK pakalpojumiem biznesam – pētījumiem un konsultācijām dažādās jomās, apmācībām, kursiem, tehnoloģiju pārnesi u.c. Mūzikas un mākslu fakultātes dekāna v.i. docents Māris Čačka iepazīstināja ar fakultātes iespējām un piedāvātajiem pakalpojumiem.

  Pasākuma dalībnieki apmeklēja vairākus DU institūtus un laboratorijas, lai klātienē iepazītos ar universitātes zinātnisko un pētniecisko potenciālu, kā arī pieejamo materiāltehnisko bāzi. Ekoloģijas institūta direktors prof. Artūrs Škute demonstrēja institūta laboratoriju – hidroekoloģijas, molekulārās bioloģijas un ģenētikas laboratoriju iespējas, izskaidroja ekoloģijas jomā veikto pētījumu praktisko pielietojumu, tajā skaitā par ūdens un meža bioloģisko resursu izpēti, zivju audzēšanu un pavairošanu Latgales ezeros.

  Sistemātiskās bioloģijas institūta direktore asoc.prof. Inese Kokina dalībniekus iepazīstināja ar parazitoloģijas, sistemātiskās koleopteroloģijas, lāzerskenējošās mikroskopijas un biotehnoloģiju laboratorijām, stāstot par iespējām izmantot sniegtos pakalpojumus (dzīvnieku slimību noteikšana, DNS analīžu, augsnes analīžu veikšana u.c.). Ķīmijas un ģeogrāfijas katedras pārstāvji parādīja fluorescences demonstrējumus un informēja par pakalpojumiem ķīmijas jomā –gaisa un ūdens sastāva analīžu veikšanu.

  Apmeklējot G. Liberta Inovatīvās mikroskopijas centru (IMC), viesi bija patīkami pārsteigti, jo nebija gaidījuši universitātē ieraudzīt tik augsta līmeņa iekārtas. IMC vadošie pētnieki sniedza ieskatu pakalpojumu klāstā – materiālu analīze, rentgenstruktūranalīze, elektronu un lāzermikroskopija, hologrāfisko materiālu izstrāde.

  Pasākuma ietvaros tika apmeklēts arī DU centrs „Krievu pasaule”, kas piedāvā iespēju izmantot dažādas informatīvas datu bāzes.

  Pasākuma noslēgumā domes pārstāvji atzina, ka DU zinātniskais potenciāls paver jaunas sadarbības iespējas domei un uzņēmējiem.

  Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts aicina visus interesentus, jo īpaši uzņēmējus, izmantot piedāvātos pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai.

  Sīkāka informācija
  Viktorija Želtkova
  Daugavpils Universitāte,
  Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts,
  Vienības 13 – 210, Daugavpils, LV-5401
  Tālr. +371 654 23265; 29293520
  Viktorija.zeltkova@du.lv, www.du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!