• A- A A+
 • Informatīvs pasākums Daugavpils novada deputātiem un speciālistiem Daugavpils Universitātē “Daugavpils Universitātes zinātne – novada attīstībai”

  Aktualizēts 11.10.2012 16:09

  5461-6060-n

  Šī gada 10. februārī Daugavpils Universitātes (DU) Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts organizēja informatīvu pasākumu Daugavpils novada pašvaldībai “Daugavpils Universitātes zinātne – novada attīstībai”, kas ir viena no aktivitātēm starp Daugavpils Universitāti un Daugavpils novada domi noslēgtajā sadarbības līgumā par reģionālās attīstības sekmēšanu uzņēmējdarbības, izglītības un citās jomās.

  Pasākuma mērķis bija iepazīstināt Daugavpils novada domes pārstāvjus – deputātus, pagastu pārvalžu vadītājus, lauku attīstības konsultantus un uzņēmējus ar DU sniegtajiem pakalpojumiem un to saistītajām iespējām turpmākās zinātnes – novada – biznesa sadarbības veicināšanai. Dalībniekus uzrunāja DU rektors, prof. Arvīds Barševskis, savukārt DU Zinātņu prorektore, asoc.prof. Elita Jermolajeva informēja par Daugavpils Universitāti un tās realizētajiem projektiem, kā arī DU Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta pakalpojumiem biznesam – pētījumiem un konsultācijām dažādās jomās, apmācībām, tehnoloģiju pārnesi u.c.

  Dalībnieki apmeklēja vairākus DU institūtus un laboratorijas, lai klātienē iepazītos ar universitātes zinātnisko un pētniecisko potenciālu, kā arī pieejamo materiāltehnisko bāzi. Ekoloģijas institūta direktors prof. Artūrs Škute izrādīja institūta laboratorijas: hidroekoloģijas laboratoriju, molekulārās bioloģijas un ģenētikas laboratoriju un izskaidroja ekoloģijas jomā veikto pētījumu praktisko pielietojumu, tajā skaitā par ūdens un meža bioloģisko resursu izpēti,  zivju audzēšanu un pavairošanu Latgales ezeros.

  Sistemātiskās bioloģijas institūta (SBI) direktore, asoc.prof. Inese Kokina dalībniekus iepazīstināja ar četrām laboratorijām: Parazitoloģijas, Sistemātiskās koleopteroloģijas, Lāzerskenējošās mikroskopijas un Biotehnoloģiju, kā arī pastāstīja par SBI pētījumiem, aprīkojumu un pakalpojumu iespējām (dzīvnieku slimību noteikšana, DNS analīžu, augsnes analīžu veikšana u.c.). Īpaša uzmanība tika veltīta bioloģijas sasniegumu izmantošanai uzņēmējdarbībā un lauksaimniecībā. Tika apspriestas kopīgu projektu sagatavošanas iespējas. Savukārt, DU Ķīmijas un ģeogrāfijas katedras pārstāvji ķīmijas docentes Jeļenas Kirilovas vadībā parādīja fluorescences demonstrējumus un informēja par pakalpojumiem ķīmijas jomā –gaisa un ūdens sastāva analīžu veikšanu.

  Kā atzina Daugavpils novada domes izpilddirektore Vanda Kezika un Īpašuma apsaimniekošanas un uzņēmējdarbības veicināšanas nodaļas vadītāja Vasilisa Pudovkina, DU zinātniskais potenciāls paver jaunas sadarbības iespējas ar Daugavpils novada pašvaldību un uzņēmējiem, kas ir būtiski abām pusēm. Arī citi pasākuma dalībnieki atzinīgi izteicās par tikšanās laikā iegūto informāciju.

  Daugavpils Universitātes Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts aicina visus interesentus, it sevišķi uzņēmējus, izmantot universitātes piedāvātos pakalpojumus savas uzņēmējdarbības uzlabošanai.

  Sīkāka informācija
  Viktorija Želtkova
  Daugavpils Universitāte,
  Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts,
  Vienības 13 – 210, Daugavpils, LV-5401
  Tālr. +371 654 23265; 29293520
  Viktorija.zeltkova@du.lv, www.du.lv

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!