• A- A A+
 • IN MEMORIAM

  Aktualizēts 17.09.2021 14:01

  Janīna OSNOVINA

  11.02.1950-16.09.2021

   

   

   

  “Klusums,

  tevis vairs nav,

  tikai atmiņas,

  kas aizkustina dvēseli,

  vārdi, kas nepateikti, – skan.”

  (A. Gļauda)

   

   

   

  Šis rīts ar lietu atnesa skumju vēsti – vakar vakarā pēc smagas slimības mūžībā devusies bijusī Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes docente, Dr.sc.ing., Mg. paed. Janīna Osnovina.

  Viņas profesionālā darbība kopš 1991. gada bija saistīta ar Daugavpils pedagoģiskās universitātes (DPU) Fiziskās audzināšanas un sporta katedru un Darbmācības katedru, bet no 2002. gada līdz 2020. gadam ar Mūzikas un mākslu fakultātes Mākslu katedru – katedru, kuri vairākkārt ir mainīts nosaukums, veicot gan docentes, gan katedras vadītājas pienākumus.

  Inženierzinātņu doktore materiālzinātnes nozares tekstila un apģērbu tehnoloģiju apakšnozarē, pedagoģijas maģistre, kuras uzmanības lokā bija tehniskās grafikas un tehniskās mehānikas mācību metodikas pilnveidošana, rasēšana, diakritisko zīmju dizains, ergonomika, materiālu deformācijas un izturība.  Janīnas zinātniski pētnieciskās darbības lauks bija plašs – par to liecina monogrāfija, daudzās publikācijas un tēzes, viņai pieder divi patenti, pilnveidojusi savu kvalifikāciju neskaitāmos kursos, piedalījusies vairākos ESF projektos.

  Arī pēc aiziešanas pelnītā atpūtā 2020. gadā viņa turpināja darboties sev tuvajā tehniskās grafikas jomā, izlolojot un izstrādājot līdz pat vismazākajam sīkumam, pārstrādājot atkal un atkal, kā to prata tikai un vienīgi Janīna, savu mācību palīglīdzekli – darba burtnīcu topošajiem vizuālās mākslas un tehniskās grafikas skolotājiem.

  Prasīga, stingra, pedantiska, vienmēr ar staltu stāju …. tāda docente paliks bijušo kolēģu un studentu atmiņās. Taču tikai paši tuvākie viņu atcerēsies kā sirsnīgu un jauku cilvēku, kurš ne tikai ļoti rūpīgi centās veikt savu darbu, bet arī ļoti mīlēja teātra izrādes, koncertus, grāmatas u.c., mīlēja un pašaizliedzīgi rūpējās par saviem vecākiem, mīlēja savu meitu un mazdēlu.….

  Ir nodzīvots garš un ražens mūžs, atstājot aiz sevis daudz labi padarītu darbu un atmiņas – katram mums tās būs savas…

  DU Mūzikas un mākslu fakultātes kolēģi izsaka visdziļāko līdzjūtību Janīnas Osnovinas tuviniekiem.

  Atvadīšanās notiks šodien, 20.09.2021., plkst. 14:00 – 15:00 Daugavpils komunālo kapu kapličā.

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!