• A- A A+
 • IN MEMORIAM

  Aktualizēts 06.12.2018 09:15

  GENĀDIJS MARKOVS

  (02. 07. 1966.– 04. 12. 2018.)

  4. decembrī traģiski no dzīves aizgājis mūsu kolēģis, Humanitārās fakultātes Rusistikas un slāvistikas katedras docents Dr. philol. GENĀDIJS MARKOVS. Kopš 1983. gada viņa gaitas bija saistītas ar Daugavpils Universitāti. Genādijs iestājās DPI Filoloģijas fakultātē, 1988. gadā saņēma krievu valodas, literatūras un vēstures skolotāja diplomu, 1996. gadā – filoloģijas maģistra diplomu. Desmit gadus nostrādājis 16. vidusskolā par skolotāju, 1998. gadā G. Markovs atgriezās dzimtajā augstskolā jau docētāja statusā (asistents Krievu un aizrobežu literatūras katedrā). Jau uzsākot darbu, viņš apliecināja sevi ne tikai kā erudītu literatūras un kultūras speciālistu, bet arī kā oriģināli domājošu zinātnieku. 1999. gadā Genādijs aizstāvēja doktora disertāciju par krievu dzejnieka K. Slučevska daiļradi un drīz vien tika ievēlēts docenta amatā. Viņš izcili pārzināja jautājumus, kas saistīti ar literatūru, glezniecību, pareizticību, vecticību, budismu, jūdaismu. Viņš atbildīgi veica jebkuru uzticēto darbu un pienākumus. Genādija pašsacerētie asprātīgie un jautrie ekspromti vienmēr bija katedras un fakultātes pasākumu „rozīnīte”. Viņš rakstīja arī nopietnu liriku, kas publicēta četros dzejas krājumos, sadarbojās ar izdevumu «Православная жизнь».

  Genādiju Markovu mīlēja studenti, cienīja un augstu vērtēja kolēģi. Viņa negaidītā aiziešana ir smags trieciens  viņa studentiem, Rusistikas un slāvistikas katedras un visas Humanitārās fakultātes kolektīvam.

  Mēs viņu vienmēr atcerēsimies kā sirsnīgu un gaišu cilvēku. Mēs skumstam kopā ar Genādija tuviniekiem un izsakām dziļu līdzjūtību sakarā ar viņa aiziešanu mūžības ceļos.

  Rusistikas un slāvistikas katedra
  Humanitārās fakultātes kolektīvs

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!